Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Bicikli, bicevi i BMX-ovi

Bicikli, bicevi i BMX-ovi 2 years 1 month ago #3895

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Rekoh, da trznem malo preostale članove foruma u dvojakom smislu aktivnosti na forumu, te one fizičke.

Nego, u zadnje vrijeme veoma intenzivno vozam dvotočkaša na ljudski pogon, ne bih li se dotjerao malo i našao jednu od onih neuhvatljivih biciklistkinja što mi vazdan pobjegnu kada sam u kulturnim cipelama. B)

Zanimljivo je to što sam naučio voziti tek kao (uglavnom :silly: ) odrastao, prije par godina. Kao malac i u tinejdžerske godine sam se silno odupirao samoj ideji, činila mi se... nedostajanstvenom, iz nekog razloga. Međutim, kako su u Novom gradu počeli donekle regulirati biciklističke staze, društvo i bliža porodica me je natjerala da privolim i prisvojim pedale i guvernale.

Ako mislite početi vozati, imamo pred sobom cio jul i avgust i možda prvih par sedmica avgusta za to. Ja sam prošle godine vozio do kraja oktobra, odnosno do prvog snijega. Po kiši se može, inekako. Snijeg je već druga priča...

Kasno pišem, pa vam ne mogu okačiti sliku odmah, no po prvoj prilici hoću.

No, ko još voza, te šta? Gdje, i koliko često? Problemi sa saobraćanjem?
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Asko, Elfudin

Bicikli, bicevi i BMX-ovi 2 years 1 month ago #3896

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Vozacu uskoro po Dobrinji, moram malo paciklo dovest u red pedale zamjenit i onda laganica cardio B)
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt

Bicikli, bicevi i BMX-ovi 2 years 1 month ago #3897

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Svako malo sam u prolazu kroz tvoj kraj! Ja sam u blizini Tibre, pa se popnem uz Vojničko, pa kroz Peticu, uz CV sve do kraja keca. Onda se okrenem i niz Tricu se spustim do glavne i odpedalam biciklističkom stazom.

Onih pedesetak metara od igrališta na CV i parkirališta je.... brutalno. :lol: Sve usitnjeni asfalt, šljunak i pukotine koje mi deru gume. Avaj, imam i ja nekih problema. Amortizeri su mi pri kraju, ali pošto je bicklo starije teško je nabaviti rezervne dijelove. Vozat ću do može, ove godine, pa na proljeće uložiti u novo. Šteta, pošto sam se nekako emocionalno povezao sa tom hrpom aluminija i Shimano mjenjača. :S

Elem, crno bicklo cca 2000/05, sivi kačket, crni ruksak. Zvrcni ako se sretnemo! :silly:
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Bicikli, bicevi i BMX-ovi 2 years 1 month ago #3901

• tux
  • tux's Avatar
  • New Member
  • Objave: 8
  • Thank you received: 17
Ja sam se prošle godine čitavo ljeto vozao. Ove godine nisam nijednom. Relacija na kojoj sam se vozao je Vrelo Bosne, pa kroz grad do kraja biciklističke staze.
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt

Bicikli, bicevi i BMX-ovi 2 years 1 month ago #3902

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Hmm, meni je nekako zeznuto proći dalje od Stupa, tačnije stare EP pumpe, prema Ilidži. Saobraćaj zna biti veoma gust, a pješački je ili zakrčen ili ga nema. :blink: Inače bih volio "odletiti" do Vrela ponekad.

Avaj, ne poštuju ni ovu biciklističku stazu. Prije par dana sam se vraćao kući, kad me malo dalje od RTV-a snađe kontenjer pomjeren dva metra od određenog mjesta, pravo nasred staze. :pinch:

Prognoziraju vedro vrijeme narednih dana, pa skočite na bicikla, ljudi! Ponesite jaknu u ruksasku, ipak. Nije da ne vjerujem našim meteorološkim prognostičarima, nego..... :silly:

Bicikli, bicevi i BMX-ovi 2 years 1 month ago #3906

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
  • Objave: 212
  • Thank you received: 201
Kad rijetkom prilikom idem biciklom na Ilidžu, obično poslije stupa skrenem na parking od energoinvesta i tuda prođem dalje. Jest da ima veoma uski dio kroz komadić šume, ako nisu dosad to proširili, ali se može proći bez silaska s bicikla. Nakon toga ima jedno 100 metara užeg trotoara, ali nisam nikad dosad imao problema da dođem na Ilidžu tim putem. Tako da, ako nisi dosad, pokušaj tuda proći :)
The following user(s) said Thank You: tux
Time to create page: 0.255 seconds