Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Fakulteti u BiH

Fakulteti u BiH 3 years 6 months ago #3385

• tux
  • tux's Avatar
  • New Member
  • Objave: 8
  • Thank you received: 17
Pošto uskoro počinje nova akademska godina na fakultetima mislim da je neophodna jedna ovakva tema.
Ideja je da napišete svoje mišljenje o fakultetima kako bismo pomogli brucošima.

International University of Sarajevo (IUS)

Računarske nauke na IUS-u se mogu opisati jednom riječju: katastrofa.
Predavači predaju po nekoliko predmeta tako da je velika vjerovatnoća da nemaju pojma šta predaju.
Asistenti će u većini slučajeva samo slijegati ramenima na postavljena pitanja.
Predmeti numeričke analize, a ni razni predmeti o programiranju neće dati odgovor zašto je u naredbi
System.out.println(0.1 + 0.2 == 0.3); rezultat "čudan". Na softver inžinjeringu ćete se baviti low level stvarima (pomjeranje bita) ?! Funkcionalno programiranje za računarske nauke je od iznimne važnosti, ali ga ni na jednom predmetu nećete spomenuti a kamoli naučiti. U nedogled bi se moglo pisati o nedostacima tako da ću čitaoce mog posta poštedjeti te muke :)

Ako imate novca a pri tome Vas ne brine što pojma nećete imati o struci onda ga definitivno upišite.
U suprotnom, toplo se preporučuje zaobilaženje u širokom luku.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Asko, Elfudin

Fakulteti u BiH 3 years 6 months ago #3386

• Paul Denton
  • Paul Denton's Avatar
Sve što imam reći je da su naši fakulteti generalno vašar.Profesori su dobrim dijelom neodgovorni i rade šta hoće.Nemam još nekog staža na fakultetu iskreno pa neću govoriti o stečenom znanju,ali ovo prvo dvoje definitivno stoji.Ne znam doduše kakav je FIT u Mostaru,pojedinci ga hvale.
Napisao bih ovde još štošta ali neću jadne Infovce da potencijalno uvalim u kakav belaj :P

Fakulteti u BiH 3 years 6 months ago #3396

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
tux wrote:
Pošto uskoro počinje nova akademska godina na fakultetima mislim da je neophodna jedna ovakva tema.
Ideja je da napišete svoje mišljenje o fakultetima kako bismo pomogli brucošima.

International University of Sarajevo (IUS)

Računarske nauke na IUS-u se mogu opisati jednom riječju: katastrofa.
Predavači predaju po nekoliko predmeta tako da je velika vjerovatnoća da nemaju pojma šta predaju.
Asistenti će u većini slučajeva samo slijegati ramenima na postavljena pitanja.
Predmeti numeričke analize, a ni razni predmeti o programiranju neće dati odgovor zašto je u naredbi
System.out.println(0.1 + 0.2 == 0.3); rezultat "čudan". Na softver inžinjeringu ćete se baviti low level stvarima (pomjeranje bita) ?! Funkcionalno programiranje za računarske nauke je od iznimne važnosti, ali ga ni na jednom predmetu nećete spomenuti a kamoli naučiti. U nedogled bi se moglo pisati o nedostacima tako da ću čitaoce mog posta poštedjeti te muke :)

Ako imate novca a pri tome Vas ne brine što pojma nećete imati o struci onda ga definitivno upišite.
U suprotnom, toplo se preporučuje zaobilaženje u širokom luku.

Ne čudi me to. Da šta valja, imali bismo dobre programere, dobre IT projekte i bili bismo poznati po tome kao Hrvati. Hrvatska nije mnogo veća zemlja od nas, a ima nekoliko IT magazina, konferencija, o portalima da ne govorimo. Da se čovjek zapita.
The following user(s) said Thank You: tux
Time to create page: 0.066 seconds