Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TOPIC: Gledate li TV? (onaj obični?)

Gledate li TV? (onaj obični?) 4 years 3 months ago #3113

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Sinoć sam po prvi put u ovom mjesecu upalio televizor. Prvo me je začudilo to što mi je tablet odjednom bio pokriven gumiranim dugmićima i time da mu je ekran veći, no da ima manju rezoluciju. Potom sam sasvim bio užasnut činjenicom da nakon deset do petnaest sekundi nisam mogao preskočiti oglase, uprkos stiskanju dugmadi.

Uspio sam upratiti par programa na učenim i mnogo poštovanim kanalima poput History-ja, Discovery-ja i National Geographica, a ti programi su se bavili mućkom borbom naših hrabrih vojnika u ratu protiv skladišta. A ratuje se širom svijeta: Storage Wars, Storage Wars Texas, Storage War New York. A bojim se na stvari ne idu najbolje ni na frontu protiv aerodromskih aukcija.

Svi casteri... pardon, prezenteri su bili veoma dosadni i mahom su čitali iz scenarija, a TV mi nije dopuštao provjeriti mail između reklamnih blokova tako dugih da bi čovjek rekao da se vozi trolejbusom na liniji Dobrinja-Trg Austrije, na dan kada se od Švrakina sela do Otoke kopa novi sondarni kanal,a radnici su popili koju.

Uspio sam pogledati i jedan film, mada je prijevod bio očajno manjkav, a nisam imao priliku da ga vratim na početak. Nije pomagala ni pretpotopska rezolucija ispod 720p. :sick:

:whistle:
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Asko, Serious NERD, Elfudin

Gledate li TV? (onaj obični?) 4 years 3 months ago #3114

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Na "običnom" TV-u gledam samo utakmice (Inter, BH reprezentacija, važnije CL utakmice i međunarodna prvenstva). Ponekad se nađe nešto zanimljivo na National Geographicu, Nat Geo Wild ili Animal Planetu, ako ne zaboravim obavezne su mi Paralele (na FTV-u) i to bi otprilike bilo to. A nekada mi omiljeni kanal - History Channel je skroz propao, hebali ih skladišni ratovi, imaju veze sa historijom koliko emisija o hamburgerima :evil:.
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The following user(s) said Thank You: Džadž dred, Bijeli-Plašt

Gledate li TV? (onaj obični?) 4 years 3 months ago #3115

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
  • Objave: 212
  • Thank you received: 201
Ponekad upalim TV, ali nikad samo zbog gledanja nečega na njemu, nego kao sporedna aktivnost dok ručam ili da se odmorim malo nakon dolaska iz grada prije nego što upalim računar. Uglavnom šaltam između FOX(Crime), National Geographic, Discovery i Universal prvo i zadnje zbog ponekih dobrih serija, a NG zbog Cosmos-a i još nekih naučnih emisija koje još uvijek valjaju. A Discovery mi je bio najdraži kanal prije nego što su postali "reality TV" pa sad prebacim ako nema baš ništa na drugim kanalima i ako se trenutno prikazuje neka od rijetkih gledljivih emisija. Stvarno ne znam kako su se uspjeli toliko pokvariti, dok su bile većinom dobre emisije razumljivo je bilo da postoji nešto tipa storage wars ili auction kings, ali samo jedna emisija te vrste da se vidi da i to na svijetu postoji. Sad je 90% sadržaja samo to sra..e, a ostalo su reprize starih emisija.

A sa reklamama na svim kanalima su pretjerali, svaki blok reklama traje po najmanje 10 minuta i sve su umobolne, nevjerovatno mi je kakve sve ideje njima padaju na pamet, kao da su svi oni koji prave reklame stalni stanovnici neke ludnice (ne želim da vrijeđam ljude sa mentalnim poremećajima, ali ovi što prave reklame su više poremećeni :sick: )
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt

Gledate li TV? (onaj obični?) 4 years 3 months ago #3116

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Ja ne gledam TV ima vec godinu dana, mozda i vise. Jednostavno nemam zivaca za reklame i ZMBT morone turske sapunice i sl. :lol:
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.

Gledate li TV? (onaj obični?) 4 years 3 months ago #3117

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Ponekad je prijatno naletiti na neku staru seriju, neku epizodu Mućki ili nečega iz one naše, bivšejugoslovenske produkcije. Dalje od toga, opće govoreći, razočaran sam ponudom na svim tim silnim kanalima. Sve se svelo na sladišta i preživljavanje (u kojem već obliku). Skoro ničega nema o historiji ili nečemu naučnom, tako takav sadržaj moram tražiti na kojekakvim video sharing sajtovima, koje naravno gase svako-malo kada pristigne prvi copyright dopis.

Tužno. :dry: Ipak, to je medij u zamiranju, barem u ovom obliku.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Gledate li TV? (onaj obični?) 4 years 3 months ago #3122

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Haha, duhovit i zanimljiv post Bijeli Plašte!

TV kao i Asko gledam kada je koja zanimljiva utakmica. U zadnje vrijeme je uglavnom ugašen zato što mi je otišao ekran pa je sad slika ljubičasta :D
Ali i bez toga, funkcija mu je bila uglavnom kao izvor pozadinske buke - ako je u pitanju neki kanal na kojem se ne pjeva (pošto na našim TV stanicama niko ne pjeva i ne svira ništa normalno).

Najviše mi smeta prekidanje kultnih filmova (npr. Kuma i The Thinga) reklamama. Apsolutno neprihvatljivo i glavni razlog zašto sam prestao gledati TV.

Gledate li TV? (onaj obični?) 4 years 3 months ago #3125

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Hvala na opasci! :P

Ah, nedostaje primamljivog programa koji bi me zadržao pred ekranom kada upalim televizor. Nekada sam, kao školarac, letio kroz školsku kapiju da bih uhvatio Star Trek ili nešto drugo, ili onaj crtani Konan Pustolov koji se emitirao -- ako se ne varam -- srijedom i četvrtkom u sedamnaest sati na HRT-u, iza Vatrenih ulica. (Već se tada moglo vidjeti da sam "posebno" dijete, dijete koje dosta nastave provodilo u kutku zbog pokušaja primjene vulkanskog stiska na svojim kolegama.)

Pa, po "reformi" RTV servisa, kada se u gornjem kutku pojavio FTV, trčalo se iz druge smjene da se uhvati Zapadno krilo i sedmična epizoda Prijatelja u dvadeset, a X-files u dvadeset i dva sata. Danas nema potrebe za trčanjem, sve je odveć lako dostupno.

Svaki mjesec sebi kažem da ću iz paketa usluga izbaciti TV i ostaviti samo internet, ali nekada volim prepustiti mogućnost gledanja željenog sadržaja potpunim strancima i isključiti mozak, kada se pregrije.

Gledate li TV? (onaj obični?) 4 years 2 months ago #3158

• White hat
  • White hat's Avatar
  • Senior Member
  • Objave: 70
  • Thank you received: 36
hahahah uhhh dobro je mislio sam da sam jedini koji negleda tv u ovoj državi.Meni televizor služi isto kao i večini "pozadinska buka".Uglavnom samo pratim kriminalističke kanale kao što je crime investigation,investigation discovery xtra ali priznajem da negledam baš ništa pametno ali ne krivim sebe jer gdje tv emisije danas idu to je za čudit se. :) :cheer:
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt, Elfudin

Gledate li TV? (onaj obični?) 4 years 2 months ago #3162

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Čekajte ljudi! Ne odustajte od TV-a tako lako! Dolazi ljetna šema!

:silly:

Ma ja....

Svi mi nahvališe HBO, ali ni oni nisu puno bolji od konkurencije, visoki budžeti na stranu. Uglavnom Igra prijestolja i par manjih serijica, i poneki relativno noviji film.

Gledate li TV? (onaj obični?) 4 years 2 months ago #3176

• mirzet1976
  • mirzet1976's Avatar
  • Senior Member
  • Objave: 67
  • Thank you received: 40
Gledam kantonalnu TV posto pustaju 22.30 neku staru trilogiju, preksinoc pogledao Kum3. Pustali Smrtonosno oruzje sve djelove, pa Swarcenega , Stallone i Van Damma.
The following user(s) said Thank You: Džadž dred
  • Stranica:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.151 seconds