Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Šta sada čitate?

Šta sada čitate? 3 years 10 months ago #3048

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Džadž dred wrote:
Jesi to kupio naš prevod negdje ili?
Na našem je, samo što nisam mogao naći sliku našeg covera pa sam ubacio ovaj engleski. Imaju u biblioteci svi nastavci, a ako imaju u mojoj onda imaju u svakoj :lol:
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Džadž dred

Šta sada čitate? 3 years 10 months ago #3059

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Zavrsio serijal o Jacen Solu (Anakinowom unuku, ili mozda bolje receno Darth Vaderom unuku...) Sada citam Fate of the Jedi romane, izgubljeno pleme Sithova nakon sto su 5000 godina proveli na planeti Kesh, pocinju otimat brodove i pripremat se za osvajanje galaksije.
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The following user(s) said Thank You: Asko

Šta sada čitate? 3 years 10 months ago #3063

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Elfudin wrote:
Zavrsio serijal o Jacen Solu (Anakinowom unuku, ili mozda bolje receno Darth Vaderom unuku...) Sada citam Fate of the Jedi romane, izgubljeno pleme Sithova nakon sto su 5000 godina proveli na planeti Kesh, pocinju otimat brodove i pripremat se za osvajanje galaksije.
Što to zvuči zanimljivo, a meni su inače SW omiljeni filmovi. Trebao bih to nekad pročitat
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Šta sada čitate? 3 years 9 months ago #3089

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Pročitao prva 3 dijela Rendžerovog učenika, iznenađujuće dobri romani. U međuvremenu, dok izađu ostali nastavci imam dosta propuštenog za nadoknadit, prije svega privesti kraju jedan od mojih omiljenih serijala:

Prva 3 dijela sam pročitao još prije nekih 1-2 godine, ostalih nastavaka nije bilo u mojoj biblioteci pa sam bio prisiljen pauzirati, ali evo napokon nastavljam sa ovim remek-djelom :cheer:.
The following user(s) said Thank You: Džadž dred, Elfudin

Šta sada čitate? 3 years 4 dani ago #3704

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member

Zvanični nastavak kultnog Stokerovog Drakule, iako nisam siguran da li bi se Bram okretao u grobu da ovo pročita ili bi bio ponosan na svog potomka Dakrea ali definitivno roman koji ne ostavlja ravnodušnim. Dobar je i zanimljiv, i radnjom se direktno nastavlja na Bramov ali su si autoru uzeli podosta kreativne slobode i na ovaj način (iako odgovorili na neke nejasnoće iz prethodnika) na prvi pogled izokrenuli gotovo sve što smo mislili o Grofu Princu Drakuli, čak su i neke činjenice (i vremenske okvire) malo prekrojili da bi uspješno implementirali sve svoje ideje. Međutim kada se pročita i sve se to sleglo, mogu vam reć da ovo itekako ima smisla, štaviše čak se ni ne suprostavlja Bramovom Drakuli nego je jednostavno on ispričao priču sa stanovišta Van Helsinga i družine koja je lovila drakulu a Dakre Stoker i Jan Hold sa stanovišta Mračnog Princa, tako da sa ove dvije knjige imamo kompletan uvid. Pogotovo mi se svidjelo što su brojne historijske ličnosti i tadašnji događaji ubačeni u radnju. Ljubitelji vampira i Drakule ovo moraju pročitati.
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt, Elfudin

Šta sada čitate? 3 years 1 dan ago #3705

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Na samom kraju sam drugog sveska Shelby Footeovog "Civil War: a Narrative". Kako stoji u naslovu, knjiga je narativni prikaz američkog građanskog rata, koji prati razvoj događaja od inauguracija dvaju predsjednika, preko pohoda na tri velika ratišta sve do predaje Leeja, Smitha i Johnstona. Knjiga je pisana veoma šarenim, živim jezikom, za razliku od većine historijskih udžbenika, tako da čitatelj ima priliku upoznati karakter davno minulih igrača u ovom sukobu, te vidjeti pozadinu njihovog svijeta u sredini devetnaestog vijeka.

Nažalost, knjiga nije dostupna (po mojim saznanjima) na našim jezicima, tako da će zainteresirani morati malo uvježbati čitanje engleskog na duže vrijeme. Zainteresirani za predmet ali ne i nužno trotomnu knjigu, mogu naći odličan dokumentarac na netflixu po imenu "The Civil War by Ken Burns", koji u najvećem dijelu prati baš Footeov rad, a sam Foote se pojavljuje u njemu.
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The following user(s) said Thank You: Asko

Šta sada čitate? 2 years 11 months ago #3708

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member

Fahrenheit 451 je distopijski roman (kao što su mnogo poznatiji Orvelov 1984 i Hakslijev Divni novi svijet), govori o vatrogascu iz bliže budućnosti kome je posao da pali knjige koje su zabranjene jer izazivaju neslogu i nesreću. Iako je vizija budućnosti civilizacije predstavljena u ovom romanu zastrašujuća, još je strašnija spoznaja da mi polako ali sigurno stremimo nečemu sličnome i ovakve knjige bi svako trebao pročitati. Poprilično je kratka (svega 150-ak str) i zanimljiva za čitat.
The following user(s) said Thank You: Serious NERD, Elfudin

Šta sada čitate? 2 years 11 months ago #3711

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
Asko wrote:

Fahrenheit 451 je distopijski roman (kao što su mnogo poznatiji Orvelov 1984 i Hakslijev Divni novi svijet), govori o vatrogascu iz bliže budućnosti kome je posao da pali knjige koje su zabranjene jer izazivaju neslogu i nesreću. Iako je vizija budućnosti civilizacije predstavljena u ovom romanu zastrašujuća, još je strašnija spoznaja da mi polako ali sigurno stremimo nečemu sličnome i ovakve knjige bi svako trebao pročitati. Poprilično je kratka (svega 150-ak str) i zanimljiva za čitat.

Odlicna je knjiga, mada meni kao knjigofilu malo depresivna kao sto kazes krecemo se u to nemilom pravcu.. :dry:

Šta sada čitate? 2 years 10 months ago #3737

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member

Još jedan u nizu Kingovih nevjerovatnih romana, kakvu taj čovjek ima imaginaciju i još bolje pero :woohoo:. Trenutno mi je ovo drugo njegovo najbolje djelo (nakon serijala Mračna kula) ali nisam još pročitao sve od njega. Sada pogledat istoimeni film, nadam se da će barem upola bit dobar ko knjiga.
The following user(s) said Thank You: Serious NERD, Elfudin

Šta sada čitate? 2 years 10 months ago #3742

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
Sad citam e-book Star Wars Rebel Force serijal, druga knjiga po redu, Hostage. Radnja se odvija izmedju New Hope I Empire Strikes Back B)
The following user(s) said Thank You: Asko, Serious NERD
Time to create page: 0.087 seconds