Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TOPIC: Iz mog pera

Iz mog pera 5 years 4 months ago #1391

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 446
  • Thank you received: 406
Toliko sam se nahvalio pisanjem, a pokazao tako malo. pa rekoh sebi da vas razveselim i/ili rastužim:

https://app.box.com/s/4fezexprcnaxgbsbd0z3

Elem,

Riječ je o mom drugog romanu (koga za sada nisam uspio plasirati na tržište), Posijanim ljudima -- veoma unikatnom romanu epske fantastike, koji raskršta u mnogo čemu sa uobičajenim normama, naročito sa zamorenom analogijom sa srednjim vijekom i saksonofilijom. Kako? Eh, morat ćete se sami uvjeriti.

Rukopis nije lektorisan, a korekturu sam radio ja, tako da ćete naići na nekoliko frazeoloških, leksičkih i gramatičkih nedoumica, te pojama u zagradama. :blush:
S time na umu, rukopis je sirov, ali mahom čitljiv.

Na linku ponuđenom gore možete skinuti Posijane ljude.
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Iz mog pera 5 years 4 months ago #1392

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 617
  • Thank you received: 300
Eh, skino sam pdf i malo bacio pogled, svidja mi se sto je jezik kojim pises ima arhaican prizvuk, ali posto ne volim da citam sa ekrana fino cu da sebi istampam pdf i natenane procitam, mislim da ce citanje potrajat jer spremam ispit ali stivo mi djeluje zanimljivo tako da cu ga evenutalno procitat svakako :cheer:
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.

Iz mog pera 5 years 4 months ago #1393

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Samo nemoj zaboraviti okačiti svoj osvrt (bio dobar ili loš, a i zao) kada pročitaš!
To je ono što meni znači -- da ga je neko pročitao i stvorio neko mišljenje o njemu.

PS: imam i kartu svijeta u kome se radnja dešava, samo je trebam iskopati, nekako.

Iz mog pera 5 years 4 months ago #1396

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
Ok, cim zavrsim s citanjem metnucu kritiku ;)

Iz mog pera 5 years 4 months ago #1400

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Malo sam prelistao rukopis, a kad nađem više vremena onda ću pročitati onako "kako Bog zapovjeda" jer mi se čini zanimljivo štivo, baš kako ja volim. Ne moram ti ni govoriti da se definitivno razumiješ u ovaj pos'o, to sam davno ustanovio čitajući tvoje postove ovdje na forumu. Pogotovo mi se sviđa stil pisanja, ono arhaički kao da čitam roman iz univerzuma nekog od RPG-ova. Šteta je što kod naših izdavačkih kuća nisu popularni romani tog tipa, kod nas su samo gameri su čuli za Sagu o Vešcu od Andrzeja Sapkowskog, a da je npr. George R.R. Martin proslijedio neobjavljen rukopis Pjesme u ledu i vatri našim izdavačima oni bi to sigurno odbili. Valjda će se i kod nas svijest po tom pitanju promijeniti uskoro. Zato ti trebaš ili probati kod izdavača u regionu ili možda prevest na engleski pa nešto iskombinovat tamo gdje je plodnije tlo.
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."

Iz mog pera 5 years 4 months ago #1401

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Bijeli-Plašt wrote:
Toliko sam se nahvalio pisanjem, a pokazao tako malo. pa rekoh sebi da vas razveselim i/ili rastužim:

https://app.box.com/s/4fezexprcnaxgbsbd0z3

Elem,

Riječ je o mom drugog romanu (koga za sada nisam uspio plasirati na tržište), Posijanim ljudima -- veoma unikatnom romanu epske fantastike, koji raskršta u mnogo čemu sa uobičajenim normama, naročito sa zamorenom analogijom sa srednjim vijekom i saksonofilijom. Kako? Eh, morat ćete se sami uvjeriti.

Rukopis nije lektorisan, a korekturu sam radio ja, tako da ćete naići na nekoliko frazeoloških, leksičkih i gramatičkih nedoumica, te pojama u zagradama. :blush:
S time na umu, rukopis je sirov, ali mahom čitljiv.

Na linku ponuđenom gore možete skinuti Posijane ljude.

Volim čitati, tako da nisam morao odmaknuti dalje od prvog paragrafa da skontam da je knjiga originalna, dobro napisana i atmosferična. Downloadao sam je i spremio na disk, ali ću je pročitati kada je kupim odštampanu, izdatu i ukoričenu. :)

Ako neće naši da izdaju, obrati se Srbima.

Iz mog pera 5 years 4 months ago #1405

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Obratio sam se Srbima, (Laguni) i oni su je zaista i pročitali (znam po zamjerkama za kraj) no oni ne objavljuju djela sa više od 400,000 znakova sa razmakom, a moj rukopis ima preko 2,000,000. :pinch:

https://app.box.com/s/ogzhfi2x9cwsogneuqrt -- mapa svijeta, dakako ne cijelog, ali onog koji se spominje u romanu.

@Asko

Hvala, prvo, na pohvali! Vidjet ćemo hoćeš li me hvaliti i kada budeš pročitao moju knjižicu.
Što se tiče prijevoda na engleski -- moguć je, ali i veoma težak. Mogao bih to sam učiniti, pošto pristojno vladam engleskim jezikom, no to bi značilo da bih ponovo jednu cijelu godinu proveo sa tim rukopisom, jer bi ga, u principu, pisao ispočetka. Raspitivao sam se kod ostalih prevodilaca i nijedan nije bio spreman posvetiti se takvom djelu, što zbog dužine i jezičke materije.

Iz mog pera 5 years 4 months ago #1407

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
U svakom slučaju, svaka čast na dovršavanju takvog ambicioznog projekta i sretno u pronalaženju izdavača. Tvoj podatak o Laguni je veoma interesantan i koristan.
(i moje saučešće za to što nisi rođen u Francuskoj; mislim da svi svima ovdje možemo izjaviti saučešće za to :( )

Iz mog pera 5 years 4 months ago #1412

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Iskreno, ja bih bio zadovoljan besplatnim online izdavanjem. Ja želim biti čitan, želim da ljudi pročitaju ono što sam napisao. Uredio bih rukopis i okačio ga negdje, ili ga bar stavio da cirkulira kroz neku društvenu mrežu.
The following user(s) said Thank You: Džadž dred

Iz mog pera 5 years 4 months ago #1413

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
Mozda da postavis svoj roman na Scribd.com? Ako vec nisi.
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.119 seconds