Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Punjenje baterije

Punjenje baterije 3 years 11 months ago #3068

Imam pitanje. Kupio sam Sony E4 sa 2300mAh baterijom i u upustvu piše da se punjač treba isključiti kada indikator pokaže 100% u svrhu uštede energije. O ev. oštečenjima baterije ni slova u upustvu. E sad, meni se desilo sinoć da sam priključio punjač i zaspao (umoran bio) i baterija je provela na punjaču 3,5 sata nakon što se napunila 100%. Jesam li ovim šta uništio bateriju? Napominjem da je ovo tek drugo punjenje telefona, znaći telefon je nov.
Pitam ovo iz razloga što više nisam pametan kad je baterija u pitanju. Milion različitih mišljenja, jedni kažu ovako, drugi onako a treći nešto sasvim peto i svi tvrde da su u pravu, od servisera, blogera itd a baterija mi nije izmjenjiva i ne bih želio da je prerano "sredim" jer valja onda nositi na servis telefon radi zamjene.

The administrator has disabled public write access.

Punjenje baterije 3 years 11 months ago #3069

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
  • Objave: 212
  • Thank you received: 201
To neće oštetiti bateriju, koliko znam svi noviji telefoni imaju zaštitu od prepunjavanja, tj. kad se napuni na 100% prestane se puniti dok postotak ne padne ispod određene granice. Ja svoj Sony Xperia Ray tako punim preko noći ima već 2-3 godine i još uvijek baterija izdrži 1.5 do 2 dana normalnog korištenja, a nekad i više. Ubuduće samo sačekaj da se baterija potroši do na 15-20% pa tek onda stavi da se puni i trebalo bi dugo da radi.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Punjenje baterije 3 years 11 months ago #3082

• White hat
  • White hat's Avatar
  • Senior Member
  • Objave: 70
  • Thank you received: 36
Nije štetno uglavnom sacekaj dok se baterija isprazni do 8-10% pa je onda puni ali ja svoju u zadnje vrijeme punim kad je 20% i za sad nevidim nikakve probleme,moj jedini problem sa baterijom je bio kada se bila napuhala pa sam je morao mijenjat ali razlog zasigurno nije u dugom punjenju. ;)
Time to create page: 0.204 seconds