Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Igram...

Igram... 2 years 2 weeks ago #3894

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Pa, pokraj napucanog Mankind Divideda.... :silly: Mada moram reći da su prvi koraci bili poljuljani, zbog veoma agresivnog head bobbinga, koji sam morao isključiti pomoću komande u konzoli. Budući da mi je igra sasvim pobjegla, igrat ću je prvi put u vanilla formatu. Po drugom playthroughu ću pogledati neke od popularnih modova.

Atmosfera je zaista, zaista vrhunska. Godinama nisam bio tako uvučen u neki svijet. Istina, pomaže što sam odrastao u postsocijalističkom okruženju, tako da sam podložan nježnostima prema betonskim pustošima i industrijalnim ostacima. :P
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Serious NERD

Igram... 2 years 2 weeks ago #3898

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
  • Objave: 212
  • Thank you received: 201
Pa baš to što izgleda ko' da je radnja smještena negdje u postapokaliptičnoj Zenici ili Kaknju je jedna od stvari koju baš volim kod STALKERa. Nekako mi se čini bliže i uvjerljivije od ostalih igara, ma kako one izgledale napucano. Kad vidiš zgradu koja toliko liči na nešto pored čega gotovo svaki dan prolaziš, moraš osjetiti neku povezanost s igrom. To je jedan od razloga zašto baš volim i Half Life 2, samo to je druga priča, a i STALKER dosta bolje prikazuje postsocijalističku arhitekturu.
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt

Igram... 2 years 2 weeks ago #3899

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Pa i Mankind Divided ima neke poznate scene. Prag je također bio pod habsburškom upravo, doduše duže od nas, no nekoliko lokacija nevjerovatno podsjeća na uži centar Sarajeva. Naročito dijelovi oblijepljeni LCD ekranima i sličnim spravicama, što mene podsjeća na sve one nizove izloga od Ferhadije do Titove i ukrug. :woohoo: A češki je začuđujuće razumljiv, rekao bih, čak i ljudima koji nisu proučavali slavenske jezike i slavistiku. Poslušajte samo pozadinske razgovore lokalaca usporedno sa ruskim gangsterima...

Igram... 2 years 2 weeks ago #3900

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
Svakako sam htio odigrati Mankind Divided od kako sam čuo za njega, sad mi se još više igra, ali Witcher 3 comes first :cheer:
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt

Igram... 2 years 2 weeks ago #3903

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Ja sam u the Witcheru prešao Barona (priča dovoljno razvijena i potresna da bude DLC, a ne "puki" uvodni quest), te još par stvari do rendezvousa na Skieligu(...ili kako se već piše?). Potom sam stao, jer bih pogubio konce svim malim radnjama koje se dotiču. Nemam vremena za više satne sesije igranja, što je apsolutno potrebno za igru poput Witchera.

Dosta toga se promijenilo od dana kada sam bio prikovan za Assassins of Kings. :huh:

Igram... 2 years 2 weeks ago #3905

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
Ja sam trenutno malo dalje otišao jer imam vremena pa mogu barem jednom sedmično organizovati višesatnu sesiju igranja. A Baronov quest je ostavio traga na meni, samo ću reći da treba dobro razmotriti odluke u igri :blink: A stvarno je igra masivna i gusto popunjena, nakupio sam malo preko 60 sati igranja a tek sam na 20% prolaska, barem kako kaže GOG Galaxy, toliko mi je trebalo za dva prelaska Assassins of Kings, a nisam uopšte žurio sa prelaskom nijedan put :whistle:

Igram... 2 years 1 week ago #3908

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
I ja već par sedmica plovim u The Witcher 3 vodama, ali obzirom da nemam previše vremena bit ću dobar ako ga pređem do nove godine :silly:. I Mankind Divdied mi je u samom vrhu playliste ali kad će to sve doći na red, što bi život bio dobar da dan traje duže (ali da radni ostane na 8h :whistle:).
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."

Igram... 1 year 11 months ago #3918

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Ko želi dobru besplatnu (u potpunosti bez mikrotransakcija) multiplayer-pucačinu nek proba Argo. To je u principu besplatna ArmA 3 ali na manjim mapama i sa bržim tempom igranja (idealna kombinacija po meni) ali to je i dalje hardcore igra, znači gine se od 2-3 metka, nema crosshaira a i HUD je minimalistički što povećava imerzivnost. Postoje dvije suparničke frakcije (Clouds i Flames), jedni su obučeni u zelene uniforme sa dugim rukavima a drugi u crno-cmeđe sa kratkim rukavima, i osim toga u igri nisu obilježenim nikakvim HUD notifikacijama tako da će novi igrači tu i tamo napraviti poneki team kill, zato ne pucajte u sve što se miče :evil:.

Grafički izgleda kao ArmA 3 (znači nećete naći ljepšu F2P pucačinu od Arga), mapa je ogromni mediteranski otok Malden koji je "isjeckan" na manje mape prilagođene pojedinačnim modovima. Što se tiče modova trenutno postoje 3 5 vs 5 MP moda (Link, Raid i Clash) i jedan Co-Op mod za 10 igrača (Combat Patrol). Ima veliki izbor oružja i opreme koji se otključavaju uz skill tree.

Prije ovoga sam igrao Insurgency koji je odličan ali Argo mi se više sviđa. Iz nekog razloga igra je prošla ispod radara i nema veliku igraću bazu zasad što je zaista šteta jer je pravi biser u pitanju. Nadam se da ću nekoga ovdje potaknuti da je isproba, nećete se pokajati.

http://store.steampowered.com/app/530700/Argo/
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The following user(s) said Thank You: Serious NERD, Elfudin

Igram... 1 year 11 months ago #3919

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
Evo skida se, pa kad probam javim utiske, hvala na preporuci :D

Igram... 1 year 11 months ago #3920

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
Uspio sam odigrati nekoliko rundi i mogu reći da mi se igra sviđa i mislim da ću nastaviti igrati. Samo trenutno mi se čini da fali još malo poliranja da bude kako treba, ali mislim da će oni to uspjeti popraviti i nadam se da će se malo proširiti zajednica igrača.
The following user(s) said Thank You: Asko
Time to create page: 0.402 seconds