Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Igram...

Igram... 2 years 11 months ago #3770

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Ah, moj Asko, padaš u najopasniji porok -- karte! :silly:

Ja sam se bio prijavio za betu i dobio sam link za skidanje, ali nisam stigao isprobati igru i odigrati možda neku partiju-dvije. Proveo sam dosta vremena uz Morrowind i Oblivion, pa me veseli mogućnost obilaska Tamriela pomoću karata. Nisam pretjerano upućen u pojedine mehanike igre, no odmah je očito da je TES: Legends razvijeniji od HS-a, koji sam prestao igrati nakon izlaska zadnje ekspanzije, Whispers of the Old Gods, koja nije donijela promijene po pitanju povećanja složenosti.

Neki dan sam gledao objavljene karte za novu HS avanturu, i moja reakcija je bila -- meh... :S Ništa stvarno novo, ništa bitno promijenjeno što se tiče osnovnih mehanika igre. Iskreno, nisam više zainteresiran za Hearthstone kao igru. Prešao sam sada na Magic, koja je započela cijelu stvar, mahom u online klijentu koji je malo zaguljen, ali funkcionalan. Ah, Magic ima svu magiju -- ako ćete mi oprostiti na šali! :woohoo:
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Asko, Serious NERD

Igram... 2 years 9 months ago #3774

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Fallout New Vegas mi nesto prahnuo, Ultimate edition kad sam prvi put prelazio nisam imao DLC-ove Big Empty mi je posebno drag nesto me podjestio na prva dva djela fransize po humoru :woohoo: :cheer:
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The following user(s) said Thank You: Serious NERD, Bijeli-Plašt

Igram... 2 years 9 months ago #3776

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Po tome se FO3 najviše razlikovao od izvornih naslova, rekao bih -- prevelikoj dozi ozbiljnosti. NV svako-malo volim pokušati na ironman/survival fazonu, no onda odustanem i jednostavno nastavim dalje sa zadnjeg autosavea. :blush: Ah, kaužaliziran sam, šta vam mogu reći.

Nadam se da će Obsidian nekim fazonom natjerati Bethesdu da im prepusti prava za novi off-shoot Fallout serijala, nešto bliže prvim igrama. Imaju već osnove u PoE-ovom pogonu. Ako ne u tom obliku, onda svakako u postojećem FO4 rasulu od pogona.
The following user(s) said Thank You: Serious NERD, Elfudin

Igram... 2 years 9 months ago #3777

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
  • Objave: 212
  • Thank you received: 201
BIlo bi dobro da se Bethesda i Obsidian udruže pa da zajedno prave novi Fallout tj. da se Bethesda bavi engine-om i razvojem svijeta igre a Obsidian da pravi questove, likove i RPG elemente i mislim da bi onda to bio Fallout koji većini ljudi odgovara.
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt, Elfudin

Igram... 2 years 9 months ago #3779

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Hmm, volio bih. zaista bih volio, da je ova igra za 10% bolja nego što jeste. Tako je blizu toga da bude jedna od mojih najdražih igara iz dugovječne sedme generacije. Volio bih, ali znam da nije.

Nego, L.A. Noire iz pera australskog razvojnog tima Bondi, prekucao sam nekoliko puta na PS3-u, mada ne bez dosta dolje bolje opisanih bolova, a sada sam konačno sjeo da bih odigrao i PC verziju sa DLC dodacima i na veličanstvenih 60 okvira po sekundi. Uh, oprostite... :blush: Zar sam rekao 60? Naravno, mislio sam da je igra veličanstveno zaključana na 30 fpsova. :pinch:

Mislim, igra je daleko od zločina protiv čovječnosti u obliku porta, ali igrao sam daleko bolje portove čak i starijih igara sa sedme generacije od L.A. Noire. Veoma nezgrapan Euphoria pogon dalje progoni duh Rockstarove paranoje u vezi PC gaminga, to jeste -- Rockstar Social Club, koji nije naročito rokreski u duhu, niti je društven, a stvarno nije ni klub -- intergrisani DRM povrh Steama koji se mora pokrenuti prije ulaska u početni meni i u koji se morati ulogirati ako želite igrati igru, igru sa veoma minimalnom mrežnom komponentom.
Dalje, premda igra nudi DirectX 11 podršku, ova nije iskorištena, pa igri nisu uspjeli ispeglati par bora pa da liči dvije-tri godine mlađe nego što jeste. PC kontrole u ovoj verziji su nešto bolje urađene, ali kamera definitivno pati od ubrzavanja/usporavanja, premda je ta funkcija isključena u meniju. Jedini dostupni AA jeste FXAA i to samo do 3 prelaska (!), no ja preporučujem da ga isključite i pokušate forceovati AA kroz menadžer vaše kartice ako je ikako moguće.

No pored toga, ne mogu reći da je igra loša. Ima veoma zanimljiv setting, noir L.A. u kasnim četrdesetima, a la L.A. Confidential, koji sasvim nadvladava sterilnost glavnog lika. Jednom kada se naviknete da igrate igru iz prethodne generacije, L.A. Noire se može zavući pod kožu veoma lako -- muzika puna hodanja po kontrabasu, grad u sumraku ili noći, daleke zgrade i pregršt ubistava i ljudi zlih namjera koje valja dobro izrešetati (u ispitivanju, naravno -- :whistle: ).

Na kraju bih rekao da igru ipak pokreće atmosfera, no te atmosfere ima tako puno da se isplati igrati i otrpjeti par tehničkih problema. Preporuke, ali za maločas navedenom kvačicom.

PS: U recenziji za igru u starom INFO magazinu je navedeno da se spori i nespretni pokreti glavnog lika mogu objasniti činjenicom da je teško trčati, penjati se i kotrljati se unaokolo u odijelu. Ja nisam imao problema ni sa jednim od navedenih radnji na rođakovom vjenčanju. :silly:
The following user(s) said Thank You: Asko, Serious NERD, Haris Mujkic

Igram... 2 years 3 months ago #3856

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Neki dan na rezervni laptop metno sebi windows 7 i sjetim se da za razliku od 10ke podrzava Vampire Bloodlines the Masquerade! Uglavnom uzivam u ponovnom igranju, nekad birvaktile sam prekucao sa Gangrel ratnikom, sada sa Tremere blood-mage igram, zadnji ovaj nezvanicni patch plus otkljucava neke od izbacenih sadrzaja, ima novih itema, lokacija koje su prije bile nedostupne i par sporednih questova! B) Fascinatno je da ovako postara igra ima i dalje aktivnu zajednica koja je podrzava - pro bono! B)

In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The following user(s) said Thank You: Asko, Serious NERD, Bijeli-Plašt

Igram... 2 years 3 months ago #3857

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
Uh VTMB, odigrao sam je prvi put prije možda godinu ipo i ostala mi je u dobrom sjećanju. Igrao sam sa Malkavianom i baš je bilo zanimljivo. Posebno će mi ostati u sjećanju quest koji vodi u Death Mask Productions studio, taj dio me je više uplašio nego neki dijelovi Dead Space-a. Susret sa vukodlakom je također zanimljiv, dok muzika ima posebnu pohvalu.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Igram... 2 years 3 months ago #3858

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Vječiti izazov u VTMB-u -- Nosferatu playthrough! :S
The following user(s) said Thank You: Serious NERD, Elfudin

Igram... 2 years 2 weeks ago #3892

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Trenutno su na dopustu preko vikenda aktuelni novi Deus Ex, te STALKER.

Prerano sam u igri da bi vam dao neko opisivo mišljenje o Mankind Divided, osim da mi razara računar. :blink: Zbog opterećenja grafičke, mogu igrati tek oko ponoći kada vrelina u sobi spadne na ljudske razine. Kanim uzeti dodatni ventilator ne bih li ukrotio temperaturu, pa možda uspijem i duže igrati. Džensenović je tu, đubretarac je tu (u novom i starom stilu), šunjanje je tu, također.

STALKER -- nevjerovatno zarazna igra! Ovo je prvi put da je igram, premda je prošlo deset godina otkako je izašla. Grafika je debelo u zastarjeloj fazi, no meni ne smeta. Čak štaviše, štedi mi matičnu i pastu oko zubaca procesora po ovim temperaturama. B)
The following user(s) said Thank You: Serious NERD

Igram... 2 years 2 weeks ago #3893

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
Baš su napucali Mankind Divided što se tiče grafike i zahtjeva pa nije ni čudo da prži. Nisam imao priliku zaigrati, ali bih volio, nakon što završim Witcher-a 3, a to će potrajati. :cheer: A STALKER je baš dobro ostario, grafika sad nije nešto posebno(modovi donekle pomažu, ali vrijedi barem jednom odigrati vanillu), ali gameplay i atmosfera su neprevaziđeni.
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt
Time to create page: 0.165 seconds