Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi

Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi 3 years 9 months ago #3118

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
E3 ludilo nam je donijelo hrpu zanimljivih igara - jedna od njih je novi Tomb Raider. Iskreno, ova ženska verzija Uncharteda mi nije čemu, ali loša kvaliteta TR-a po mom mišljenju seže i dalje, prije reboota. Rekao bih da je zadnji istinski dobar dio, ako izuzmemo Anniversary, Tomb Raider: Revelations. Nelinearno istraživanje egipatskih hramova i grobnica, prokletstva, mitologijska čudovišta, misterije, zagonetke - to je bila baš dobra igra.

Šta mislite da li će se Rise of the Tomb Raider vratiti malo istraživanju i zagonetkama? Evo i hrpa lijepih screenshotova - Lara u pećini, Lara na planini, Lara u bundi, Lara bez bunde:

http://www.pcgames.de/Rise-of-the-Tomb-Raider-XboxOne-258873/News/Studio-Besuch-bei-Crystal-Dynamics-Darum-wagt-sich-Lara-nach-Russland-1150628/galerie/2330633/
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Asko

Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi 3 years 9 months ago #3150

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Lara bez bunde? :woohoo:

No, ozbiljno sada, jer smo mi ozbiljni ljudi. :pinch:

Pa, igrao sam malo onog re-boota/-prequel-pre-suequel, a sjećam se samo visećih mostova i korištenja luka za snajperisanje. Nisam dugo igrao, jer nisam pohvatao u čemu je fazon. Starije naslove sam upamtio sa PS-a, gdje bilo daleko više tumaranja unaokolo u potrazi za načinom za otvaranje vrata ka sljedećem nivou, a bilo je i dosta tajnih prostorija u koje ne morate ići kako biste okončali nivo, već biste zalutali u njih, pa bi bio fazon odlutati od njih.

Ono što je meni zanimljivo jeste onaj screenshot sa pogledom na zapušteni kombinat, sovjetske vrste. Uh, kao da znaju da imam fetiš ka postsocijalističkim ruševinama. :blink:
Veliko pitanje ostaje, hoće li na kraju biti grobnica za pljačkanje .... hm, mislim, arheološka istraživanja? I zna li Odbor za starine za pothvate naše Lare? I kad će prva optužnica pasti?
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.

Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi 3 years 9 months ago #3151

• Paul Denton
  • Paul Denton's Avatar
Slazem se za TR the last revelation,sto se mene tice najbolja igra u serijalu.A vodeci se onom starom,ako radi ne popravljaj,sumnjam da ce nesto vise mijenjati u novom TR-u,no mozemo samo nagadjati.U svakom slucaju se vjerovatno nece vratiti klasicnom pljackanju grobnica koje smo vidjeli u prvih par dijelova(i donekle u anniversariy-u).
Inace me mnogo nervira kad se serijal otme iz ruku razvojnog tima koji ga je stvorio.Tomb Raider je prije nego sto je dopao u ruke CD-u bio nesto ajmo reci unikatno dok je novi TR samo corba svega onoga sto je danas popularno u igrama(Ovim ne zelim reci da je Angel of Darkness bio dobra igra,jer nije).

Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi 3 years 9 months ago #3155

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
I ovaj će gameplayom sigurno biti identičan prethodniku ali ovaj put očekujem istraživanje grobnica, vjerovatno ne u obimu kao u starim igrama ali bit će ih jer sam vidio na traileru neke Maya-style građevine :cheer:.
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."

Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi 3 years 8 months ago #3165

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Mene nervira što se premalo pažnje polaže na gameplay, a previše na Larinu ličnost - reboot je nastao zbog toga što je Lara postala iritantno neuvjerljiva (moje mišljenje :) ). Rebootom su napravili Laru koja je također iritantna, ali prihvatljivija s obzirom na trendove (patnja, borba sa unutrašnjim i eksternim demonima, sazrijevanje itd.). I onda dobiješ gameplay koji je izgrađen oko tjeranja Lare da pati - nasuprot prošlim dijelovima gdje su misteriozne ruševine i antička čuda "čekali" da budu otkriveni i istraženi.

Gledam opet screenshotove novog dijela - čini mi se da bi ovo mogao biti još manje tombraiderski naslov od prošlih dijelova, bez obzira na najave.

Sjećam se prohoda Revelationsa u Hackeru (ili to bijaše PC Play? Ili oba?), to su bila vremena :D

Komentar ispod YouTube videa:

"the graphics may not be as good as now-a-days, but this has a much more real feeling to it! I can't explain it.... the new tomb raider games have a fakeness to them... "
The following user(s) said Thank You: Paul Denton, Serious NERD

Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi 3 years 8 months ago #3167

• Paul Denton
  • Paul Denton's Avatar
Prije je bila iritantno neuvjerljiva,sad je samo iritantna.Ko je uopste igrao TR zbog price,i zasto je ista potrebna u nekom vecem obimu od standardne potrage za artifaktom? samo je pitanje vremena kada ce developeri poceti umetati srceparajuce price u igre tipa tetris.Ako vec mora postojati neka prica,onda bih radije da je slicna onima u Last revelations-u i AOD-u,gdje glavni fokus nije Lara i njena zombi majka.

Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi 3 years 8 months ago #3198

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Zaboravio sam riječ "manje" jednoj rečenici, zbog čega čitav moj prethodni post post nije imao smisla :D Sad sam je dodao.

BTW, davno sam na PS-u igrao Tomb Raider 2 - meni se učinilo da bi to mogao biti ponajbolji dio poslije Revelationsa. Is it true? What say you? Rado bih to prošao preko ljeta, ako je uopšte moguće igrati na modernim konfiguracijama.

Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi 3 years 8 months ago #3199

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Sve zavisi, na kojem PS-u? Kecu ili dvici?

PS1 je veoma lako emulirati; PS2, mnogo manje.

Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi 3 years 8 months ago #3201

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Kec.

Komšinica Paša koja je iznajmljivala PS nije nikada dogurala do dvojke :D

Rise of the Tomb Raider - prenemaganje u prirodi 3 years 8 months ago #3202

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Poslao sam ti link putem PP-a, pa pogledaj jesam li pogodio. :woohoo:
The following user(s) said Thank You: Džadž dred
Time to create page: 0.120 seconds