Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Hearthstone!

Hearthstone! 5 years 10 months ago #1753

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Jedino sam igrao sa Hunterom (11lv) i imam najviše karata za njega, ali mi se on ne čini baš dobar (ili sam ja previše slab :silly:), u prvih 10 partija protiv živih ljudi sam imao 2 pobjede i 8 poraza :woohoo: ali ako mi je kakva utjeha primjetio sam da su protivnici nešto iskusniji od mene (neke zaje*ane karte su koristili a i špilovi su im drugačijih textura što ukazuje na malo duže igranje jer ja još ne znam kako da i ja promijenim te defaultne texture karata).

Plašte kad nađeš za shodno podijeli s ovim neukim pukom svoja zapažanja (koji heroj je najprikladniji za početnika, neki tipovi oko sastavljanja špila i tako to).

P.S. Valjda će nam se i Elfa uskoro priključit ;)
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt, Elfudin

Hearthstone! 5 years 10 months ago #1758

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 450
  • Thank you received: 412
Nadam se da hoće. Čekamo te, Elfa! A igra i naš Dženan, ali ne bih rekao da bi igrao sa totalnim noobčinama. (šmrc, šmrc).

I ja igram sa Hunterom trenutno, i trudim se da imam što više zvijeri u špilu, ali nedostaje mi običnih i jačih tauntova, te koja jača zvijerka (tipa King Krush, :whistle: ) da bih dokrajčio protivnika pri kraju partije. Večeras ću razmontirati taj špil i započeti novi, pojačani lovački špil. Pored Huntera, igram i sa Warlockom, mada je on, opće govoreći, mnogo teži za igranje, a ako se partija ne dovrši do devetog ili desetog poteza, sigurno ćete izgubiti igrajući sa njim. Warlock špil sam napunio Murlocima (obožavam ih) pošto imaju dosta sinergije među sobom, a uz određene buffove i tauntove, čuda se mogu desiti.
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Hearthstone! 5 years 10 months ago #1760

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
U traženju optimalnog heroja počeo sam sa eksperimentirati sa Magom i već se čini mnogo bolja od Huntera, 3 partije (2 pobjede i 1 poraz) iako mi je nizak level (4) i fali mi podosta karata ali sam mnogo bolji s njom nego sa (levelovanijim) Hunterom. Plašte jesil igrao Arenu? Razmišljam jel pametnije 100 zlatnika trošiti na expert packove ili na Arenu (obzirom da te arena čak iako sve izgubiš nagradi sa 5 karata)?
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."

Hearthstone! 5 years 10 months ago #1763

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
:huh: Ne znam. Ja se bojim Arene kao crna vraga. To najviše vole veoma iskusnu igrači, a sasvim je moguće sresti stručnjaka kome je sa početkom nove sezone resetovan ranking, što znatno omogućava brutalno gankovanje. :sick:

Ja kanim uzimati karte kroz rješavanje questova i po koju pobjedu. Grinding -- da, ali zabavan. Blagovremeno, kada budem imao višak novaca (pojam koji je postao proturječan... :unsure: ) možda uzmem onaj bundle od sedam packova za 8€. Kada budem imao viška sto pedeset zlata (što će biti ranije nego kasnije) možda uletim i u Arenu.

Ja sada igram sa Warlockom, pošto mi se sviđa njegov balanc -- vučeš kartu za dva healtha i dva kristala, a mnoge karte su veoma jeftine po mani. Succubus (3-4 za dva kristala) možeš izvući na drugom potezu, ili na prvom sa novčićem, što znači da ćeš sa sljedećim potezom moći načini tri poena štete, a pretrpiti 4, što znači da je veoma teško ubiti sukubu u prvih par poteza. Avaj, da bi je prizvao na ploču, moraš izbaciti nasumice jednu kartu. :dry:

Ali baš zato je Warlock tako zabavan! :woohoo:
The following user(s) said Thank You: Asko

Hearthstone! 5 years 9 months ago #1765

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 619
  • Thank you received: 303
Eh odo vala skinut sebi pa probat prvo malo "trenirat" da se ne brukam-previse :lol: :lol:

Battle tag na battle.net-u mi je: Elfudin#2691 (Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.) :)
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt

Hearthstone! 5 years 9 months ago #1766

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
I trebat ćeš treninga protiv našeg Aska! Čovjek pomete ploču sa mnom sinoć... :woohoo:

Hearthstone! 5 years 9 months ago #1768

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Bijeli-Plašt wrote:
I trebat ćeš treninga protiv našeg Aska! Čovjek pomete ploču sa mnom sinoć... :woohoo:
Ne slušaj ga Elfa, dosta ujednačene partije su bile samo što sam ja imao više sreće sa kartama u ključnim trenutcima (zamisli u jednoj partiji dobit 2x onu kartu što "počisti" sve protivnikove minione a koju sam tek bio otključao i uvrstio u špil :whistle:).

Inače u Hearthstoneu je sreća dosta bitan faktor, evo sada sam gledao svoju sestru u partiji i ona ima health 5 ali nijednog miniona na tabli i što je najveći problem samo još 1 kartu u špilu (a nijednu u rukama), a protivnik ima 7 healtha i 3 minona na tabli (srećom nijedan sa tauntom) i još nekoliko karti u špilu (i 2 u rukama). Naizgled se čini da je poraz neminovan jer je jedini način da se ona izvuče poraza je da joj ta zadnja karta bude fireball (6 dmg) i koja je to sreća baš da ta zadnja karta i bude fireball i tih 6 damagea + 1 dmg hero power i eto pobjede :lol:. Mogu zamislit protivnikovu facu nakon toga :evil:. Upravo zbog takvih nevjerovatnih obrata je Hearthstone toliko vraški zabavan. Čak mi je i Absolution na privremenom čekanju, nadam se da se Agent 47 neće ljutit jer ne bih volio da posljednja stvar koju vidim u životu bude odbljesak klavirske žice koja se steže oko mog vrata :pinch:.

Hearthstone! 5 years 9 months ago #1769

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
Odigrah juce one uvodne tutorijal meceve sa carobnicom Janom Pruodmore i moram priznat da ovaj Hearthstone izaziva tesku ovisnost :woohoo: cak i da nikad nisam cuo za Warcraft siguran sam da bi opet uzivao igrajuci. Tek imam dostupna dva heroja; maga i warriora kojeg sam sinoc dobio, mada mi mag vise lezi. Ko sto Asko rece srece je bas bitan fakto tj. kakvu kartu dobijes u datom trenutku u zadnjoj trening protiv Ilidana tri puta sam porazen (jedom me je porazio naj pandaren i patljak dva puta) i cinilo mi se da je Ilidan nepobjediv ali iz cetvrtog pokusaja sredio sam ga od sale, dobio fireball i par puta onu kartu sto nanosi 3 damage neprijateljskom heroju i vozdrica demon huntere. Je li iko poceo igrat ovaj
Curse of Naxramas, meni kaze da mi jos nije dostupa, vjerovatno nakon sto otkljucam jos heroja?
The following user(s) said Thank You: Asko

Hearthstone! 5 years 9 months ago #1770

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Elfudin wrote:
Je li iko poceo igrat ovaj Curse of Naxramas, meni kaze da mi jos nije dostupa, vjerovatno nakon sto otkljucam jos heroja?
Curse of Naxramas se mora otključati, ima 4-5 krila a svako krilo ti je 700 in-game golda ili možeš ih otključati za pravi novac. Sad-zasad radije trošim golde na expert packove pa kasnije nekad (dok počnem više zarađivati u Areni) ću se baciti na Curse of Naxramas.

Nakon što su mi Mag (s kojom sam veoma zadovoljan i pobijedim u barem 80% slučajeva) i Hunter (nije ni on loš kao što sam prvobitno mislio, sad sam sasvim solidan i s njim) već dovoljno levelovani od danas sam počeo igrati i sa Druidom, za kojeg sam čitao da je najbolji heroj ako tako nešto postoji u ovoj dobro izbalansiranoj igri.

Hearthstone! 5 years 9 months ago #1771

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
Bjeli Plast me upravo odero u dva meca, ja sam oba igro sam magom (11 level) on prvu sa warlockom pa potom sa hunterom, uzo sam i prvi expert pack za 100 zlatnika i otkljuco svih devet heroja pa odo jos malo vjezba da se opet ne obrukam :lol: :lol: :lol:

Fakat je daleko zabavnije igrat protiv ljudskog igrace nego protiv AI-a, malo me podsjetilo na "stara: vremena kad sam suto dote :cheer:
Time to create page: 0.089 seconds