Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Hearthstone!

Hearthstone! 4 years 9 months ago #1737

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397

images upload

"Job's done!"

Ah, ljudi moji danas sam počeo skupljati karte za svoj prvi špil u Hearthstone-u! Nevjerovatno zarazna igra!
Ne znam, kombinacija šarenila, brze igre, stackovanja comboa. animacija i voice-overa me je pretvorila u zaljubljenika. Inače nisam neki štovatelj trading/collectible card igara, ali ova mi je nekako prirasla srcu. Gledam redovno TB-jeve mečeve dok švrljam u OpenOffice-u, pa rekoh sebi, da pokušam. :woohoo:

Igru je lako savladati, a fazon je u principu imati prave karte u pravom trenutku i pažljivo ih redati na ploču, dakako, trudeći se pri tome spriječiti protivnika. Što se samih karata tiče, njih dobivate igrajući protiv protivnika, bila AI-a ili pravih ljudi. Matchmaking sistem se bukvalno sastoji od jednog dugmeta, koje vas dovodi do lobija sa igračem najbližem vašem rangu. Igrači SCII će znati kako taj sistem radi. Karte možete kupovati potom za zlato (nagrada za dobiven meč) :cheer: ili putem omraženih mikrotranzackija :evil: .

Igra je besplatna, a (teoretski) samim igranjem ćete moći zarađivati dovoljno zlata za kupovanje paketa, što dalje možete, ako baš hoćete, pojačati kupovinom za prave novce. Teška je oko 1,5 gb, a skida se putem battle.net klijenta, za koji ćete trebati profil. Od stvaranja profila do prvog uvodnog meča meni je prošlo manje od desetak minuta, što će reći da možete dopustiti igri da se skida, napraviti sebi kafu, čaj ili otvoriti konzervu nekog pića ( po mogućnosti duhovitog tipa, ako se razumijemo :whistle: ), a dok se vratite i smjestite se za računar, igra će biti spremna.

I reći ću vam ovo: ništa nije tako strašno nego kada neprijatelj dva kruga ne izbacuje karte, a ima deset punih mana kristala. :evil: A ništa ne stvara toliko ovisnost kao otvaranje paketića mnogo voljenih sliba.... :woohoo:

Moj tag na battle.net je -- BěliPlasht#2405.
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Asko, Elfudin

Hearthstone! 4 years 9 months ago #1738

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
I ja sam bio razmišljao o ovoj igri (nakon mnogo pročitanih hvalospjeva), ovo prikupjlanje karata bi svakako bilo uzbudljivo (volim takve stvari) ali ne znam koliko bi mi bilo zanimlijvo samo igranje. A uostalom nikad nisam igrao ništa slično pa imam onu svoju standardnu averziju prema nepoznatom :lol:.
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."

Hearthstone! 4 years 9 months ago #1739

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Kako rekoh, ni ja nisam bio (i još nisam) ljubitelj igara sa kartama za skupljanje, ali Hearthstone sada obožavam. Igra se diže za pet sekundi, a za cijelih deset već mogu igrati protiv AI, rankovanog ili ne rankovanog igrača. Samo igranje je jednostavno -- igraš karte, praviš kombinacije kako odbranio sebe ili napao neprijatelja. Nema ništa bolje nego kada na ploči imaš dva +1 Spellpower stvorenja, a upravo si uzvukao fireball (6 damage) kartu, koju potom igraš uz dupli bonus i dokosuriš ljutog neprijatelja sa osam damage čarolije i po dva boda za stvorenja. :lol:

Jednostavno -- :lol: .

Plus pravljenje špila kroz skupljanje karata je tako uzbudljivo. Čim otključaš novu kartu, pomisliš -- "Uh, ova će dobro leći za mog Warlocka, ili, uh!, još bolje -- za Shamana!) :woohoo:

Dalje, igra je ležernog tipa, ali koja zna uposliti vijuge, a pri tome je besplatna!

Hearthstone! 4 years 9 months ago #1740

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Pa et mislim da ću je probat kad nađem više slobodnog vremena. Imal to "Warcraft" u imenu ikakve veze sa WoW-om obzirom da sam totalno neupućen u taj univerzum?
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."

Hearthstone! 4 years 9 months ago #1741

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Likovi na kartama su likovi iz WoW univerzuma, a većina ima preslikane osobine u vidu efekata koje su imali u WoW i drugim Warcraft igrama. No neko poznavanje univerzuma i nije potrebno. Sve što je potrebno, jeste veoma pažljivo čitanje prozorčića pod slikom. <.< >.> <.<

Hearthstone! 4 years 9 months ago #1742

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Jao, jao jao meni to tako zarazno zvuci moracu da probam cim najdem vremena nisam gameio odavno, red je :cheer:

Moj battle.net tag je: Elfudin#2691

Skript Postum :lol: :lol: Ako me sjecanje ne vara bio je neki rpg Diablo klon prije deceniju, loma vise, isto se zvao Hearthstone.
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.

Hearthstone! 4 years 9 months ago #1749

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Plaho zarazno ovo čudo, rekoh da malo uđem i vidim o čemu se radi kad, bogami, ostadoh ja 2h u igri :). Dobra stvar kod ove igre je što je možeš igrat ako npr. imaš samo 5-10 min. slobodnog vremena dok nešto čekaš, ali moraš se pazit da se tih 5 min. ne pretvori u 50 min. pa da zakasniš na to što si planirao :lol:.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Hearthstone! 4 years 9 months ago #1750

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Vidiš da nisam lagao. :woohoo:

Elem, moj savjet je da prvo otključaš sve likove i sve početne karte u Practice modu. Tako učiš i kako se igraju likovi, a postepeno skupljaš za špil. Otključavanjem svih junaka ispunjavaš quest koji ti donosi stotinu zlatnika (jedan expert pack u prodavnici), a igrom u Play modu možeš otključati još više, ispunjavajući dnevne questove. Za karte, junake i špilove, preporučam ovu stranicu: http://hearthstone.gamepedia.com/Hearthstone_Wiki

PS: ja bih bio raspoložen za prijateljski duel (ako budete nježni prema meni, šmrc :( ), mada ne znam može li se izravni meč namjestiti u Hearthstone-u. Avaj, niko od mojih ne igra Diablo ili Starcraft, pa nemam nikoga na Battle.net-u (šmrc, šmrc) da bih provjerio je li to moguće.
The following user(s) said Thank You: Asko

Hearthstone! 4 years 9 months ago #1751

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Bijeli-Plašt wrote:
PS: ja bih bio raspoložen za prijateljski duel (ako budete nježni prema meni, šmrc :( ), mada ne znam može li se izravni meč namjestiti u Hearthstone-u. Avaj, niko od mojih ne igra Diablo ili Starcraft, pa nemam nikoga na Battle.net-u (šmrc, šmrc) da bih provjerio je li to moguće.
Dodaj me na battle.netu (BattleTag: Asko#2104; e-mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.), pa ako se bude mogla organizovati prijateljska da me malo podučiš :).

Hearthstone! 4 years 9 months ago #1752

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Živ bio!

Avaj, ne mogu se pohvaliti vještinom u ovoj igri da bih te poučio bilo čemu. Prije ćemo zajedno učiti nego bilo što drugo. :silly:
Od petneast mečeva koje sam odigrao do jutros, pobijedio sam u četiri, a poražen (u različitim omjerima) u ostalih jedanaest. :blush:
Mada mislim da sam sam sebi kriv zbog toga. Upozoren sam da ne idem na ranked, pošto je sasvim moguće sresti igrača sa dosta iskustva i dosta rijetkih karata. Casual mode je za mene, Blizz mi nađe protivnika moje razine i mirna Bosna. :lol:

Edit: Kasnije ću zapisati neka svoja zapažanja oko likova i građenja špila.
Time to create page: 0.248 seconds