Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TOPIC: Indie igre

Indie igre 5 years 3 weeks ago #1524

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
H.P Lovecraft je bio predobar pisac, vjerovatno jer je bio udaren u glavu :silly: , od njega sam citao The Call of Cthulhu (nikad ovo nisam znao izgovorit kako treba) i Planine Ludila (ima je u Sarajevskim bibliotekama) radnja se odvija na juznom polu, i spominje se Abdul Alhazredov Necronomicon :ohmy: (Tekeli-li, Tekeli-li)....
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The administrator has disabled public write access.

Indie igre 4 years 2 months ago #3220

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Do sada je bila fantazija da neko u Bosni napravi igru koja bi ličila na nešto ozbiljno. Ali sada to više nije fantazija jer je u izradi Fantasiam, igra koju sam samcat razvija naš domaći level dizajner Belmin Kozlić i mora se priznati da izgleda prekrasno:

Šta reći nego Belminu poželjeti mnogo sreće i nadat se da ovo što prije ugleda svjetlo dana.

P.S. Senadu i Dženi ne ide na čast što sam za ovo morao saznati na stranim gaming portalima :P
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The following user(s) said Thank You: Serious NERD, Elfudin

Indie igre 4 years 2 months ago #3221

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Praviti igru sam samcat -- najhrabrija odluka koji čovjek može donijeti, uz posjetu svojoj lokalnoj tvornici azbesta. Samo za najhrabrije.
Pa, vidimo svu moć U4 pogona u svim njegovim bojama, ali kako će sve to na kraju ispasti, ostaje nam vidjeti. Sve pohvale Belminu!
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The following user(s) said Thank You: Serious NERD

Indie igre 4 years 2 months ago #3223

• senad
  • senad's Avatar
  • Administrator
  • Objave: 110
  • Thank you received: 29
Asko wrote:
Do sada je bila fantazija da neko u Bosni napravi igru koja bi ličila na nešto ozbiljno. Ali sada to više nije fantazija jer je u izradi Fantasiam, igra koju sam samcat razvija naš domaći level dizajner Belmin Kozlić i mora se priznati da izgleda prekrasno:

Šta reći nego Belminu poželjeti mnogo sreće i nadat se da ovo što prije ugleda svjetlo dana.

P.S. Senadu i Dženi ne ide na čast što sam za ovo morao saznati na stranim gaming portalima :P

Razumijem tvoju frustraciju, ali ne možemo pohvatati sve ovakve stvari ako nas niko ne obavijesti o njima.:) Belmin nam nažalost nije poslao obavijest o ovome. U svakom slučaju, hvala - izgleda zanimljivo i pogledaćemo ovo te pokušati kontaktirati Belmina.
The following user(s) said Thank You: Serious NERD, Elfudin

Indie igre 4 years 1 month ago #3226

• senad
  • senad's Avatar
  • Administrator
  • Objave: 110
  • Thank you received: 29
Stupili smo u kontakt sa Belminom i on nam je dao neke zanimljive informacije o igri, pa pogledajte vijest ovdje:

http://www.info.ba/novosti/5045/fantasiam-domaca-igra-prekrasne-grafike-na-unreal-engineu-4-belmin-kozlic

Asku se zahvaljujem što je ovo spomenuo na forumu, jer ko zna kada bih sam ugledao bez neke obavijesti od strane Belmina. :) Izgleda da mu se iz Klixa nisu javili, pa je momak možda bio razočaran domaćim medijima. U svakom slučaju, Fantasiam zavređuje svjetsku, a ne regionalnu pažnju.
The following user(s) said Thank You: Asko, Serious NERD, Bijeli-Plašt

Indie igre 4 years 1 month ago #3227

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
zgleda da mu se iz Klixa nisu javili, pa je momak možda bio razočaran domaćim medijima

Klix i razočarenje u domaće medije, kažeš? Zar to dvoje ne ide zajedno kao prst i nokat? :blink:
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The following user(s) said Thank You: senad, Serious NERD, Elfudin

Indie igre 4 years 1 month ago #3235

• aseonov
  • aseonov's Avatar
Podrška za Belmina; Fantasiam napokon izgleda kao jedna ambiciozna 3D videoigra sa bh game dev scene koja bi se mogla materijalizovati... Treba uzeti u obzir da su mnoge 3D avanture u posljednje vrijeme kreirane od strane malih timova: The Vanishing of Ethan Carter, Dear Esther, Ether One... (btw preporuka da se nešto proba od ovoga, jer su po meni sve vrijedne igranja, kad smo već kod ove teme), tako da se i Fantasiam može pridružiti ovoj ekipi... Uostalom Jonathan Boakes je napravio gotovo u potpunosti sam Dark Fall trilogiju, a Trauma je isto realizovana većinski od strane jednog čovjeka, iako se ne radi o 3D avanturama vrijedi ih istaći u ovom slučaju za skeptike, jer se radi također o ambicioznim naslovima srodnog žanra (koje bih isto mogao preporučiti).

Senad napisa na sajtu da je Belmin imao udjela i u level dizajnu Solarixa, kojeg sam upravo nedavno krenuo igrati. Ako je suditi po atmosferičnom dizajnu i povremeno uistinu pozamašnim open world dionicama, momak već ima solidnog iskustva, jer se radi o poprilično ozbiljnom projektu koji je, ako se ne varam, 4 godine bio u razvoju, a u konačnici je ponudio prilično dobru realiziranu stealth avanturu sa često brutalnim protivnicima i opštim manjkom municije...

Nadam se skorom Early Access za Fantasiam, te da će Belmin uspiti skupiti neku manju ekipu za nastavak razvoja...

Indie igre 4 years 1 month ago #3258

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Iskustvo bi mu trebalo pomoći da i završi projekat. Držimo fige, vrijeme je da i iz BiH dođe nešto pristojno :)
The following user(s) said Thank You: Serious NERD, aseonov
  • Stranica:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.144 seconds