Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Windows Restore, NAJBOLJI NAČIN.

Windows Restore, NAJBOLJI NAČIN. 4 years 4 months ago #2372

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
  • Objave: 115
  • Thank you received: 135
Posjedujte kopiju productkeya vašeg windowsa prije nego što primjenite bilo šta sa ove teme. PAŽLJIVO PRATITE INSTRUKCIJE I UVIJEK RADITE REDOVAN BACKUP VAŠIH DOKUMENATA SVIH TIPOVA, autor ovog tutorijala nije odgovoran za bilo kakvu štetu nastalu koristeći isti.

RESETUJTE WINDOWSE NA "FABRIČKE" POSTAVKE BEZ NJIHOVE REINSTALACIJE!!!

• Prije svega, kucajte u start cmd /desni klik/ run as administrator te u commandprompt kucajte sfc /scannow, spucajte enter i sačekajte
  • Ukoliko dobijete odgovor od cmd-a sfc found corrupt files but "was unable to fix" onda gledate pravu temu

• Za korisnike windowsa 8, u slučaju sfc found corrupt files but "was unable to fix" onda u prompt unosite sljedeće:
    dism /online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  • sačekajte da se verifikacija do kraja završi, i greške bi morale biti ispravljene

Počinjemo sa windowsom 8, prva linija odbrane jeste da kreiramo tzv. custom recovery image
  • otvorite command prompt, i kopirajte u njega sljedeću komandu recimg -CreateImage C:\RefreshImage
    Slovo C:možete zamjeniti oznakom drugog diska ukoliko želite da CustomRefresh.wim recovery image fajl bude sačuvan u drugom direktoriju
  • Kako refreshati windows8 na ovaj restore point kliknite OVDJE

U windowsu 7 llično više volim da koristim jedan jako dobar utility za resetovanje windowsa na "fabričke" postavke.
U pitanju je Windows Repair (All In One), softver koji nas spašava od nove svježe instalacije windowsa.

Počnimo sljedećim redom:
  • Windows repair all in one download
  • Uradite CMOS reset, praitite instrukcije u users manualu vaše matične ploče ili na linku ovdje
  • Downladujte Malwarebytes Anti-Malware i uradite full scann sistema
  • chkdsk (opcionalno), prvo provjerite dali je chkdsk run potreban u WinRepair all in one aplikaciji
  • Ako je chkdsk run potreban, pokrenite ga
  • System File check (sfc/ scannow Opcionalno)
  • Registry Backup i system restore (opcionalno)

• Obavezno uradite CLEAN BOOT prije pokretanja Repaira

• Pokrenite Repairs

• Start Repairs i selektujte sve (u zavisnosti od toga koji OS koristite, odlučite dali će te koristiti win8 app store restore i sl. opcije)

The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Asko, mirzet1976, Elfudin

Windows Restore, NAJBOLJI NAČIN. 4 years 4 months ago #2390

• Zyon
  • Zyon's Avatar
Odlicne upute ovo sam koristio na Win 8.1 i korisno je, ali samo bi napomenuo naveo si i DISM naredbu ok radi i ona ali u nekim slucajevima ja nisam mogao rjesiti unable fix samo pomocu RestoreHealth nego sam bas morao ici ovim redom:

Dism /Online /Cleanup -Image /
CheckHealth
ScanHealth
RestoreHealth

...i onda bi bilo sve kako treba, mada se moze rucno rjesiti unable fix jer sve greske se spremaju u CBS.LOG i lako se moze otkriti kakva jw greska u pitanju...ovo sam sve naveo zbog toga jer sam se prilicno zezao s ovim i to na Win 8.1....
:) ;) ((;

Windows Restore, NAJBOLJI NAČIN. 4 years 4 months ago #2392

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
  • Objave: 115
  • Thank you received: 135
Začudo ja nisam imao takav problem na 8.1 sistemu do sada, hvala ti puno - nek i tvoja napomena stoji, nekome će biti od koristi!
edit: mada iskreno, kad se sistem resetuje na "fabričke postavke" najbolje do kraja odraditi sve sa ovim utilityem, 20-30 puta do sada nikada nije zakazao a pouzdanije je od restorepointa.

Windows Restore, NAJBOLJI NAČIN. 4 years 4 months ago #2396

• Zyon
  • Zyon's Avatar
Da svakako se slazem ovo je bas bas pouzdan nacin, ali eto taj sam problem imao nezz ni ja zasto i ispravljen je na taj nacin.... :unsure: ;)
Time to create page: 0.127 seconds