Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Problemi sa internetom

Problemi sa internetom 4 years 9 months ago #1470

• White hat
  • White hat's Avatar
  • Senior Member
  • Objave: 70
  • Thank you received: 36
Dobra vecer svima.Moj prijatelj me je zvao da mu popravim internet bio je zamjenio modem i prištekao ga je na laptop i radio mu je internet a kad ga prišteka na kompjuter pojavi mu se samo local area connection a neke druge konekcije koja mu treba nje nema sto razloga mi se vrti po glavi prvi je da su virusi,drugi je da je došlo do konflikta sa ip adresama rutera jer mu je taj stari ruter na kompjuteru radio dobro a novi baš neradi tvrdi da na kompjuter nije instaliro nikakakve programe preko kojih bi mu uletio teki zlonamjerni softver ali je on i prije imao problema sa virusima pa sad nisam siguran jer taj ruter kad prišteka na laptop radi mu a kad ga na kompjuter neradi mu pa bi želio čut vaše mišljenje.
The administrator has disabled public write access.

Problemi sa internetom 4 years 9 months ago #1472

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Ako radi na laptopu onda nije do modema. Reci drugu da proba resetovat TCP/IP stack na tom racunaru, vratit na default postvake postavit dhcp da ne bude konfilikata na ARP rezoluciji, mozda da proba izbrias drajver za NIC (lan adapter) i ponovo ga instalirat. I standarne network trobleshootig fore: izbrisat dns i arp cahce, mozda upali.
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.

Problemi sa internetom 4 years 9 months ago #1476

• Nagib
  • Nagib's Avatar
  • Premium Member
  • Objave: 99
  • Thank you received: 98
Da li su rucno podesene adrese i gataway na racunaru? Izgleda mi kao da na racunaru treba ukljuciti automatsko dobijanje IP-a preko DHCP-a. Na laptopu je to izgleda podeseno.
Pretpostavljam da novi router ima drugaciju IP od starog.
Time to create page: 0.228 seconds