Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Krepo mi HDD!

Krepo mi HDD! 5 years 4 dani ago #1281

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Po prvi put u zivotu mi se veceras desilo da mi umre hdd. Malo je poceo da pravi zvukove i kad sam probao da udjem u win 7 ntfs particija na kojoj je windows je prikazana ko RAW. Na svu srecu imam backup koji sam nedavno napravio, tako da cu probat da spasim samo manje bitne fajlove, najvise mi je zao sto su mi save games od Nox-a vjerovatno izgubljeni, a malo mi je falilo da sredim Hecubu :( . Pobao sam sa chkdsk-om da popravim lose sektore ali ih cini mi se izgleda ima previse. Takodje sam probao, koristeci windows 7 repair disck da popravim BCD (boot configuration data) na skrivenoj sistemskoj particiji od 100 mb ali to mi je samo na kratko pomoglo da udjem u windows i stignem kopirat dio fajlova na flash drajv, nakon cega je disk ponovo "zastrugo" i system repair iz drugog pokusaja nije bio od nikakve koristi. Probao sam i sa linux live cd-om, jer sam jednom prije par godina uspio spasit fajlove na korumpiranoj windows particiji koristeci Pc LinuxOs live cd. Ovoga puta linux mint live cd nije mogao da procita windows particiji koja je umjesto dabude ntfs postala raw. Citao sam dosta danas o ovome i definitivno je rjec o otkazivanju hdd-a, a rjec je o 8 godina starom disku tako da i nije neko iznenadjenje.
Sada me zanima da li neko zna neki dobar open source data recovery softare koji mogu pokrenut sa usb sticka,nakon sto podignem Mint live distro sa dvd-a? Unaprjed veliko hvala!
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The administrator has disabled public write access.

Krepo mi HDD! 5 years 4 dani ago #1282

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Ja znam samo za open source TestDisk jer mi srećom nije trebalo dosad :unsure: Dobro si me podsjetio da napravim backup.

Krepo mi HDD! 5 years 4 dani ago #1284

• Zyon
  • Zyon's Avatar
HDD regenerator zakon... :dry: :huh:

Krepo mi HDD! 5 years 3 dani ago #1286

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Hvala na sugestijama, vrijedi pokusat! :)
Zadnji system image backup sto sam napravio mi star oko 2 hefte tako da nisam izgubio puno podataka osim tih sejvova za Nox :( , sto i nije toliko strasno jer sam svakako konto ponovo igrat sa conjuerom i ratnikom. B)
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
Time to create page: 0.224 seconds