Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Windows 10

Windows 10 4 years 5 months ago #2504

• Spaha
  • Spaha's Avatar
Windows 10 Technical Preview je out
sada mozete isprobati i cortanu na desktopu
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

Cortana cortana cortana cortana, jel sto bi ljudi iz microsofta stalno govorili
The administrator has disabled public write access.

Windows 10 4 years 5 months ago #2508

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Posto sam se prijavio za Insider program cim je zapoceo bas me sad zanima kakav ce biti ovaj zadnji build i da li su uvazili primjerbe testera, jedna od problema je bio da je u virtualnim masinama Windows 10 gasio daleko spokrije od 7 ili 8.1

EDIT: Isprobajte Cortanu na desktopu: stigao novi Windows 10 Technical Preview build Vec je tu novi build :woohoo: :lol:
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.

Windows 10 4 years 1 month ago #3079

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
Uradio sam upgrade sa Windows 7 Ultimate na Windows 10 Tech Preview Pro (Build 10074), nadogradnja je prosla bez problema sve drivere je 10-ka prepoznala nije neka drasticna razlika u odnosu sa na 7 malo je brzi mora se priznat, mada mi je 7 vizuelno puno ljepsa bila. Windows 10 se sam aktivirao pa kad izadje stable release samo uradim update u roku od godinu dana i imam legalan Windows. Ovo vazi samo za upgrade sa Windows 7 (sa SP1) ili sa Windows 8.1 clean install ce se placati.

Windows 10 4 years 1 month ago #3083

• White hat
  • White hat's Avatar
  • Senior Member
  • Objave: 70
  • Thank you received: 36
Imam osječaj da če ovaj windows 10,postat popularnij od svih ostalih distribucija windowsa jer nadam se da su testeri uvidili određene probleme.Ovaj program koji je microsoft uveo sa testerima mi se čini extraaaaa a jedva čekam full,konačni izlazak B)
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Windows 10 4 years 1 month ago #3090

• mirzet1976
  • mirzet1976's Avatar
  • Senior Member
  • Objave: 67
  • Thank you received: 40
Kad je za ocekivati 10-ku?

Windows 10 4 years 1 month ago #3091

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
mirzet1976 wrote:
Kad je za ocekivati 10-ku?

29 jula izlazi stablina verzija, prvih godinu dana upgrade ce biti besplatan sa 7 i 8.1.
The following user(s) said Thank You: mirzet1976

Windows 10 4 years 1 month ago #3099

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Jedno pitanje: jel neko skužio šta Microsoft planira tačno raditi ako je Windows 10 "zadnja verzija" Windowsa? Da li neku ključnu funkcionalnost poslije planiraju ponuditi pod godišnjom pretplatom, kao Adobe CC?

Windows 10 4 years 4 weeks ago #3143

• Exentaler
  • Exentaler's Avatar
  • Junior Member
  • Objave: 23
  • Thank you received: 18
Plan MS je jednostavan, ujedinjavanje vise platformi pod jedan OS.Npr uporedno sa OS-om za racunare, izlazi 10 tka za MS ove smarthponove, potom i za XBOX.I jedna platforma za sve.Prednost takvih stvari je prosta, aplikacije koje developer bude radio za Lumiu nece morati prilagođavati za racunare, ovdje se odnosi na MS ove aplikacije(onaj ko je imao windows 8 zna o cem je rijec).

Logican je plan zarade, prije sveg Windows 10 nije ''besplatan u potpunosti''.Istina nadogradnja na postojece jeste, ali biznis nije, i caki ova besplatna nadogradnja trajat ce svega godinu dana, znaci svi uredjaji koji se budu kupovali od iduce godine morat ce se kupit, sa novim sistemom.Tako da bice tu nadoplate, a da se ne govori da sve aplikacije nece biti besplatne.Tako da je ovo samo mazanje ociju :D

Sama desetka kao OS na prvi pogled je nesto novo, sad da li hejtat ili odobravati, vidjet cemo poslije 29 tog.Sve ovo do sad nemoze se ocijenjivati s obzirom da je nepotpuna verzija.Jedino sto mogu rec je hvala Bogu pa su se sjetili ukinut Metro, vratit start, sto se tice vizuelnog, sad jos ostaje da vidimo kakva ce bit finalna optimizacija.I da dolazi nam direkt X 12, po prvim testovima neki su dosli do saznanja da daju povecanje performansi u odnosu na 11 za 500 %.Ovo treba uzet sa rezervom s obzirom da jos ne postoje igre koje bi takvo nesto izmjerile :)
The following user(s) said Thank You: Džadž dred, mirzet1976, Elfudin

Windows 10 3 years 11 months ago #3270

• Fujitsu
  • Fujitsu's Avatar
Dođe i taj dan kad izlazi "cener" :) je li ko instalirao upgrade (pored INFO-vaca :P )? Ja se nešto nećkam, pričekati bar mjesec dana u slučaju da isplivaju release bugovi i kompatibilnost sa pojedinim programima. Kod 8-ice je ja mislim u prvoj sedmici bio dostupan update sa nekim zakrpama

Windows 10 3 years 11 months ago #3271

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
Ja sam rezervisao upgrade sebi kontam za vikend to da odradim pa cu javiti utiske, probavao sam windows 10 tech preview na drugom racunaru i prilicno sam zadovoljan pogotovo brzinom.
The following user(s) said Thank You: Fujitsu
Time to create page: 0.169 seconds