Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Laptop od do

Laptop od do 3 years 11 months ago #3129

• Exentaler
  • Exentaler's Avatar
  • Junior Member
  • Objave: 23
  • Thank you received: 18
Svi oni koji hoce kupiti laptop, obicno znaju okvirni buđet, ali ne i sta je bolje za taj buđet, ili gdje kupiti najpovoljnije :)

Tim povodom pokrecem ovu temu koja ce koristit :)
The administrator has disabled public write access.

Laptop od do 3 years 11 months ago #3138

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Jel to za nove laptope? Bio je jedan Asusov u Genelecu za 600-700 KM, super laptop, ja sam veoma zadovoljan, a i osoba kojoj sam ga kupio. Ako je topic za nove laptope, da potražim preciznije koji je model i ima li ga još uvijek u Genelecu.

A onako s glave, zapamtio sam iz ponude da su Dellovi laptopi uglavnom totalni cool i isplativi.

Laptop od do 3 years 10 months ago #3141

• Exentaler
  • Exentaler's Avatar
  • Junior Member
Da za nove lapove, preporuke, cijene, gdje kupit, iskustva, mozda neko vec ima taj model preporuke :) vazna tema svima onima koji kupuju laptop :)

Laptop od do 3 years 10 months ago #3148

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
  • Objave: 115
  • Thank you received: 135
Po pitanju laptopa, obavezno nekoliko stvari jako bitnih uzimati u obzir.

-Laptop bez SSD-a kupovati je potpuno besmisleno pogotovo danas, što zbog brzine, što zbog dužeg trajanja baterije laptopa.
-Kupovanje jeftinog laptopa smatram bacanjem para, jer taj uređaj možda neće preživjeti ni 2 godine rada, da ne govorim o nemogućnosti adekvatnog rada zbog nedostatka sirove hardverske snage.
-rang od 1400-5000KM je jedino što se treba uzimati u obzir, ako nemaš sad strpi se i kupi kad budeš imao. bolje to nego uništavati živce i bacati pare na loš kvalitet i performanse.
-obavezno uraditi jako proširen i detaljan research po pitanju tačno tog uređaja kojeg namjeravaš kupiti
-ne kupovati uređaje koji su tek izašli, NIKADA, zbog nemogućnosti pronalaska adekvatnih nekoliko recenzija sa pouzdanih izvora i zbog nemogućnosti posjedovanja uvida u iskustva dosadašnjih kupaca
-izbjegavati kupovinu laptopa u svakom slučaju osim ako ga baš ne morate posjedovati zbog portabilnosti. Punokrvni desktopi su nezamjenjivi za kvalitetan i produktivan rad bilo koje vrste.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Laptop od do 3 years 10 months ago #3149

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
  • Objave: 115
  • Thank you received: 135
Lično posjedujem toshiba portege 930
Prezadovoljan sam, koristim ga samo kao prenosni računar za internet konekciju kada sam na terenu, čisto da bi imao pristup internetu i ostalim osnovnim stvarima.
Laptop ima manje od 2kg, i jako je pouzdan (ukoliko ga ne koristite 10 sati svakodnevno)
Kada sam ga kupovao cijena mu je bila 1300-1500KM.

Laptop od do 3 years 10 months ago #3200

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Dzaja, ti bi se fino uklopio u Appleov marketinški odjel :D

Za one koji ipak nemaju toliko para, a rade hardverski nezahtjevne zadatke poput obrade zvuka, pisanja i uređivanja blogova, članaka (dakle, za novinare), administraciju, udaljenu podršku, gledanje filmova tu i tamo, predlažem ovaj laptop - to je onaj kojeg sam spomenuo ranije:

http://www.genelec.ba/asus-x552lav-sx394d-i3-4030u-156-4gb500gb-dvdrw-g2g-p2

788 KM za gotovinu. Piše da trenutno nije dostupan u Genelecu, ali možda jeste drugdje u BiH.

Laptop se skroz malo grije, tih je, lagan i brz (imajte u vidu da ja imam old-school pojmove brzine - dakle, OK mi je računar i bez SSD-a). Naravno, zavisi od posla koji će se obavljati, ali postoji čitava lepeza stvari koje je ovakav laptop u stanju obavljati bez problema. Nema potrebe za overkillom. Pouzdano znam da je ovaj laptop upaljen 8 ili više sati dnevno i to traje već godinu dana (možda više) bez ikakvih problema.

Minusi su malo ofrlje finiš kućišta s desne strane, ali ništa ozbiljno, samo dva USB konektora, kao i malkice preosjetljiv touchpad. Ništa od ovoga ne ometa rad, nego je to samo nešto s čim se čovjek pomiri već prvi dan s obzirom na cijenu.
The following user(s) said Thank You: Nagib, Elfudin

Laptop od do 3 years 10 months ago #3211

• Exentaler
  • Exentaler's Avatar
  • Junior Member
SSD je trenutno naucna fantasatika...ciifre su glava da boli, a opet kapaciteti su relativno mali....ali SSD se uvijek moze umetnut naknadno :) kad im cijena padne :D

Laptop od do 3 years 10 months ago #3214

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Dakle, osobi kojoj sam kupio gore navedeni laptop dotični je toliko odgovarao da hoće još jedan iste klase (zašto, nemam pojma, ali dobro :) ).
Ovaj put je izbor pao na ovaj Toshibin model:

http://www.genelec.ba/toshiba-satc50-b-149-intel-i3-4005u-156-4gb500gb-hdmi-dvd-rw-usb3-g2g-psclwe-00d00jy4-p2

740 KM za gotovinu. Laptop je beton - po svemu jako sličan prethodnom, s tim da ima 3 USB konektora (jedan charge) i daleko kvalitetnije kućište i mnogo bolji touchpad. Nije bilo nikakvih problema sa instaliranjem Windowsa 7 kakvih zna biti sa nekim drugim Toshibinim modelima. Ostao je još jedan primjerak u Mostaru (Genelec) ako koga zanima.
The following user(s) said Thank You: Elfudin
Time to create page: 0.113 seconds