Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TOPIC: BH Telecom - anegdota

BH Telecom - anegdota 5 years 2 months ago #1086

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Crkao meni Paradigm PTI 8411 router, inače nestabilan uređaj kojeg BHTelecom dijeli šakom i kapom i prvo objašnjavam nekoj ženi preko telefona da mi treba novi router. Ma kakvi ona ni da čuje - "smetnja" je, naime, prijavljena, pa ću biti kontaktiran kada dođem na red.

Sutradan me zove neki lik kaže kakva je smetnja? Ja reko otišo router, treba mi novi. Aha, kaže on, doći će u toku dana neko. Meni i dalje nije jasno zašto neko mora dolaziti umjesto da mi kažu da dođem po router, ali eto. Dolazi neki momak par sati posle, pita šta je problem? Ja reko otišo router treba mi novi. Petlja on nešto 10 minuta. Kaže otišo ti je router. Ja, znam rekoh.

Ode on ispred zgrade po "novi" router da ga izvadi iz auta, kad se vraća sa istim modelom: Paradigm PTI 8411, koji također ne radi :lol:
Ode opet ispred zgrade i ovaj put se vrati sa punim šakama routera - meni postavi opet neki Paradigm, ali ovaj put sa wirelessom. Nešto petlja po wireless postavkama i veli "Možda ti neće raditi wireless". Kad on ode, ja se pođoh konektovati, kad ono stvarno ne radi wireless. Onda skinem uputstvo sa njihovog sajta, poštimam prema njemu i ono proradi :lol:

E, sad, ja ne kažem da momak ne zna svoj posao, ali je očigledno bio dekoncentrisan - usred posla ga je zovnuo neki lik i pitao očigledno preko štele je li stigao nekakav paket na to i to ime i da mu nešto sredi. Serviser naravno odgovara da sve može "srediti" i u žurbi neće dobro odraditi svoj posao iako ga vjerovatno masno plaćaju za to.

Komentari? :cheer:
The administrator has disabled public write access.

BH Telecom - anegdota 5 years 2 months ago #1091

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
EH meni je isto prije mozda 3-4 hefte rikno Billion BiPAC 5200RCmodem/router, vidim ja lampice na modemu svjetucaju ko novogodisnja jelka, fino nazovem Logosoft podrsku za korisnike fino im opisem situaciju kazu i oni da je modem odsviro svoje i da ce poslat tehicara. Znam da je bila nedelja i da je bas brzo stigo tehnicar sa novim modemom i problem rjesen za par minuta. Jos sam napomenem da novi modem (Billion bipac 5200)koji sam dobio se bolje slaze sa namjestajem. :)

Stari modem/router:

Novi modem/router:
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.

BH Telecom - anegdota 5 years 2 months ago #1095

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Poznata priča, Suče moj Strašni. Moja nije tako ozbiljna, koliko je frustrirajuća. Ja sam na onom nesretnom pružatelju usluga s ilijadskim imenom -- Telemachu, i prošle godine smo imali incident s pingom. Naime, u to vrijeme sam igrao intezivno BF3 kad mene admin servera počeo opominjati zbog nedostatka pinga, koji nije registrirao ni server ni moja igra.

Zovemo centar za nepodršku potrošača, objasnimo šta se dešava (ne "pingira" nam ni Google, gubitak svih četiri paketa). Oni pitaju "imate li konekciju?", a mi kažemo "imamo", oni "riješeno..."

:/

"Do računara je." -- "Nije." -- "Jeste"....

Zamoli, kumi, zaprijeti, moli, šta ćete? BTW: na kraju je bilo do modema, ali i do toga smo jedva došli.

@Elfa

Je li to, kojim slučajem, crni kožni namještaj? Fotelja i, daj Bože -- kauč? ;O
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

BH Telecom - anegdota 5 years 2 months ago #1097

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
:lol: :lol: Sto(l) i fotelja pa ovaj tamno plavi modem ne bode u oci ko onaj bijeli kajmacarski :woohoo:

BH Telecom - anegdota 5 years 2 months ago #1103

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Ma sa BH Telecomom su uvijek neke anegdote. Kada su tek uvodili MojaTV i bila ona 3-mjesečna (besplatna) testna faza i ja normalno bez ikakvih problema koristio MojaTV, i kada je istekla testna faza i počela komercijalna faza ja se naravno prijavih ali ovaj put dobih odbijenicu s obrazloženjem: "ne može MojaTV u tvom mjestu". Jbt kako ne može kad je već jednom mogla :silly:. Tako isto ja koristim ADSL već dugi niz godina a neke moje bliske komšije ne mogu jer "ne može ADSL kod njih" :lol:.
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."

BH Telecom - anegdota 5 years 2 months ago #1106

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Hjooj, nek sam i to čuo :D

Stojim ja u redu pred šalterom nedavno, a neka cura ispred mene pita ovog iz BH Telecoma: kad bi mogla biti uvedena Moja TV kad se prijavi? Čovjek joj reče otprilike 4 mjeseca :D Imal to igdje, osim u Kongu možda, pitanje je sad?

BH Telecom - anegdota 5 years 2 months ago #1139

• Paul Denton
  • Paul Denton's Avatar
Nista cudno.Ljudi koje BHT zaposljava su po pravilu totalno nesposobni a uz to i krajnje neljubazni.Tako ti je to u drzavi u kojoj se vrednuju socijalne vjestine,mito i stela a ne znanje i sposobnost.

BH Telecom - anegdota 5 years 2 months ago #1140

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
Paul Denton wrote:
Nista cudno.Ljudi koje BHT zaposljava su po pravilu totalno nesposobni a uz to i krajnje neljubazni.Tako ti je to u drzavi u kojoj se vrednuju socijalne vjestine,mito i stela a ne znanje i sposobnost.

Heh, imam nekoliko komsija zaposlenih u BH Telecomu, kakvi su to polupismeni papci ne da se opisat! fuj! :sick: :sick:

BH Telecom - anegdota 4 years 11 months ago #1704

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Novi papanluk: korisnici MojeTV sa starim routerima imaju pravo na besplatnu zamjenu za nove routere s wirelessom. Na poziv i upit kada doći po novi router, u Telecomu kažu: biće za godinu dana. Šta će ba biti za godinu dana? Za godinu dana će stići novi router s wirelessom. :lol: :sick: :unsure:

Hoćel ih kupit Nijemci konačno, šta kažu glasine?

BH Telecom - anegdota 4 years 9 months ago #2042

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Imam golem problem sa bhtelecomovom uslugom, pa dok se neki njihov 'stručnjak' udostoji doć (prijavio sam im problem prije više od sedmice al još uvijek ne haju) pa da vidim imal sreće da neko ovdje slučajno zna rješenje. A problem je slijedeći:

Imao sam dugo godina ADSL bez ikakvih problema (net nikad nije nestajao) ali sada kad sam se priključio na MojuTv i (i uz to dosadašnji kablovski modem zamujenjen ruterom koji omogućava i wi—fi) tada su mi počeli problemi sa netom. Naime, kada tek upalim računar imam internet ali već nakon 10—ak minuta nestane, ugasim i ponovo upalim računar i opet imam net na 10—ak minuta. Ponekad i sam dođe pa ga bude i po sahat vremena. Također kada ugasim pa ponovo upalim ruter dobijem nakratko net. Na mobitelu slična situacija, kada nestane neta isključim wi—fi i za par minuta upalim i opet malo radi. Imal ko kakvu ideju u čemu bi mogao biti problem, jel problem u bht ili sam ja nešto zezno (iako sumnjam u to)? Bili su jednom već izlazili na teren i riješili mi problem na par dana pa se opet počelo isto pojavljivati. Zaboravio sam vam reći najčudniju stvar: na početku kada nestane net ipak sam mogao fejsbukat i koristit youtube, čak i google (osim kada htjednem otvorit to nešto sa googlea) ali nisam mogao otvarati stranice, downloadovat, igrat Hearthstone... Kako je moguće da nema neta ali da ipak radi FB i YT?
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
  • Stranica:
  • 1
  • 2
Time to create page: 1.556 seconds