Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TOPIC: Retro-konzole

Retro-konzole 4 years 6 months ago #1875

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
PlayStation: Siva eminencija

image upload no limit

Sa procesorskim srcem od cijelih 33, 8 mhz ova malena siva kutija bila je pojam igranja sa džojstikom u rukama pri kraju onog vijeka i milenija. Od Metal Geara, do Twisted Metala i svega između, svako ko je igrao, odigrao je barem jedan naslov na ovom čudu. Sretnici su ga imali, zajedno sa tetkom u inostranstvu pomoću koje bi priljev igara bio osiguran, ostali su ga iznajmljivali za 15 maraka na jedan ili po deset na dva, a raspust ne bi bio raspust bez "plejke", dva do četiri džojstika i par naslova sa splitscreen funkcijom.

A onaj ko ne bi imao memory karticu, savršeno bi savladao početne nivoe svojih najdražih igara. :lol: Što se lijepo odnosi na mene i mog brata, pošto smo mi iznamljivali dosta dugo tu sivkastu kutiju, pri čemu nismo imali pristup kartici, pa bismo sjeli naizmjenice igrati dok ne prekucamo igru, pa trajalo to deset ili dvanaest sati, ili više. A onda kada bi zaštopao, nastala bi sveopća panika. Diži poklopac, pritisni maleno dugme što pokreće okretanje diska ne bi li natjerao sistem da nastavi ukucavati. Milina, bratec! :silly:

Danas sam konačno obistinio svoje prijetnje i namjestio emulator, tako da sada uživam u pikselastoj nostalgiji i dragim igrama sa ruba zaborava (onda kada suriječ NeverSoft i njihovo obestjeleno oko bili, da citiram, "household name"). Na trpezi danas je bio, između ostalog, onaj nepropravljivi pas -- Crash Bandicoot, iz davne 1996.

Igra li ko "plejku" na emulaciji, i ima li ko kakvu priču o PS1 ili nekoj drugoj retro-konzoli?
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Asko, Haris Mujkic, Elfudin

Retro-konzole 4 years 6 months ago #1880

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Evo nesto na ovu temu fb grupa Balkan retro computing ima i konzola.
Moja prva konzola je bila Terminator, na njoj sam suto Super Maria, tenkova, ninja kornjaca i puco na patke sa onim nezgrapnim pistoljem. :cheer:
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The following user(s) said Thank You: senad, Asko, Serious NERD, Bijeli-Plašt

Retro-konzole 4 years 6 months ago #1881

• Paul Denton
  • Paul Denton's Avatar
Veze me odredjena nostalgija za PS.Na njemu sam odigrao prve video igre,uglavnom se pucalo Tomb Raidera 1/2 a ponekad i MOH.Uljepsao mi je djetinjstvo definitivno.
Izlazile su poslije njega novije,mocnije konzole ali nije "to bilo to".Tad je PS imao svako ko ga je mogao si priustiti,danas rijetko vidim konzole kod raje generalno a uglavnom su i to zastarjele PS2.Poslije PS-a sam presao na PC i prakticno zaboravio na konzole.

Retro-konzole 4 years 6 months ago #1882

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Uh Terminator, i to je bio pojam tamo oko '97.-me. Meni je ostala u mislima ona druga igra sa light gunom -- kaubojska, gdje treba brzo potezati!

Što se tiče plejke, ja sam oduševljen činjenicom da (relativno) lako mogu pokrenuti prastare naslove i odigrati partiju-dvije pune nostalgije. Ne radi baš svaka 100% "tačno", kako i na izvornom hardveru, ali nedostaci su zanemarljivi usporedno sa gotovo pa stalnim zeitgeist trenucima. :whistle:
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Retro-konzole 4 years 6 months ago #1884

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Nisam siguran da li se pika kao prava konzola ali bilo je zabavno igrat Tetrisa i Zmije na Nintendovom Game Boy-u B)
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The following user(s) said Thank You: senad, Bijeli-Plašt

Retro-konzole 4 years 6 months ago #1893

• Zyon
  • Zyon's Avatar
Nisam se mogao odvojiti od Polystation-a znaci isto kao Terminator konzola, a takodje i Play station 1 mi je ostao u jakooo dobrom sjecanju....za mene su te konzole imale vise "duse" nego danasnje.... :huh: :lol:

Retro-konzole 4 years 2 months ago #2793

• Haris Mujkic
  • Haris Mujkic's Avatar
  • Elite Member
  • Artist, Game Developer.
  • Objave: 282
  • Thank you received: 356
Ovih dana igram Chrono Cross (PS1) preko emulatora u sklopu svog "istraživanja" kultnih jrpg igara (veliki fan žanra).

Naravno nikada neću zaboraviti svoje vrijeme i na "pravoj" konzoli. Syphon Filter, Carmageddon, Spyro i Crash serijal, Gran Turismo 2 (još uvijek mi nije jasno kako su uspjeli "natjerati" PS1 da renda onakvu grafiku za to vrijeme), Tekken 3. Jedna od omiljenih igara mi je bio Need For Speed Hot Pursuit. Nisam neki ljubitelj takvih igara ali tada je NFS imao brdo sadržaja, dobar AI i bio arkada.

Nikada neću ni zaboraviti trenutak iz igre Tony Hawk's Pro Skater 4 kada sam čuo po prvi put TNT pjesmu od AC/DC-a.

Najviše me tih odličnih trenutaka veže za PS1.

Ali polako skupljam listu odličnih rpg igara za PS2. Dragon Quest VIII sam prešao dva puta. To je vjerovatno najbolji RPG koji sam igrao. Ali "valja" sjesti nekad i odigrati mali ocean ostalih rpg igara koje su krasile PS2.
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt

Retro-konzole 4 years 2 months ago #2794

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
Ah, taj nesretni Tony Hawk serijal mi je popio toliko života, dok nisam shvatio da je najlakši način za postizanje ogromnih komboa jeste manual+ollie+kickflip+manual i tako u krug. :silly: Dosta dobre muzike zbog koje se dugo vrtila na PS-u i računaru. Shimmy od SOAD-a, Number of the Beast, Anarchy in the UK....

Inače sam veliki fan Pro Skatera i Undergrounda, šteta što su otkazali nove nastavke. Underground i Underground 2 su bili obavezna lektira na PS2-ici. :side:

Retro-konzole 4 years 2 months ago #2804

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Eh, PS1... prvi susret s konzolom mi je bio Resident Evil 3. Dobra vremena :D

Retro-konzole 4 years 2 months ago #2806

• Fujitsu
  • Fujitsu's Avatar
Ps1 i fighting force pa tekken 3 :)
Kakav setup koristite za ps1 i ps2 emulaciju? Tastatura ili joystick? Mogao bih malo raspalit'
  • Stranica:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.229 seconds