Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me
  • Stranica:
  • 1
  • 2

TOPIC: Corsair Obsidian 750D Kućište - RECENZIJA

Corsair Obsidian 750D Kućište - RECENZIJA 4 years 1 month ago #2820

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
  • Objave: 115
  • Thank you received: 135
Zyon wrote:
Dzaja druze, nemoj me pogresno shavtiti nisam mislio uopste na komplekse nikakve nego kazem samo realno ovo je skupo za ove prostore jer za veliku vecinu korisnika, npr. i3, i5, i7, procesori i takve konfiguracije su misaona imenica zbog besparice i visokih cjena jos uvijek. Zato sam i naveo da mi ljudi traze za male pare dobar PC ili laptop jos uvijek, znaci ne pomisljaju na te extra konfiguracije, vodena hladjenja itd.... Ponavljam recenzija je extra i svaka cast, mozda sam malo skrenuo s teme ali sorry.... :unsure: :huh:
Razumijem potpuno šta želiš reći, ovdje cijene su i više nego nelogične. U SAD-u ljudi za pare koje mi damo za poprilično dobru mašinu mogu napraviti BUKVALNO nešto duplo bolje, a da ne govorim o tome kako ima ogroman broj raje koji skupe stvari prodaju kao polovne a koristili su ih par dana do mjesec dana.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Corsair Obsidian 750D Kućište - RECENZIJA 4 years 1 month ago #2821

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
Džadž dred wrote:
dzaja wrote:
Al ima i ovo, gledam ljude kako se zalijeću u ogromne kredite od više desetina hiljada (često preko 100k KM) za auta a kad mogu od 6-10 milja maraka uzeti pravo pristojan i dobar automobil. Ja kupim kućište od 400, ili procesor od 1500 maraka jednom u par godina i onda mi ljudi govore da sam budala - a nisu budale kompleksaši što nosaju telefone od 1000-1500 maraka, zadužuju se na leasinge za auta od 60-120 hiljada.

Uuu, pa i oni su. Kućište je naravno ekstra, ali ne mogu se oteti utisku da su takva prije 6-7 godina bila max 250KM.
Zavisi, prije 6-7 godina nismo kontinuirano imali formate velikih ploča kao danas a i porasla je količina kablova koje koristimo, sve to naravno zavisi od ličnih potreba i budžeta. Kultno kućište Silverstone TJ07 je izašlo 2005-2006e godine i kompatibilno je sa svim matičnim pločama dan danas, dan danas košta 350dolara, cijena nije se spustila niti je porasla, ljudi znaju zašto plaćaju takvu cijenu za kućište: full metal, bez i najmanjeg traga plastike, perfektna izrada, kućište normalne veličine koje ipak može u sebe primiti sve živo.

The following user(s) said Thank You: Elfudin

Corsair Obsidian 750D Kućište - RECENZIJA 4 years 1 month ago #2826

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Heh. Zanimljivo.
(vilica do poda i suza u oku zbog ograničenog budžeta).

Corsair Obsidian 750D Kućište - RECENZIJA 4 years 1 month ago #2832

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
Džadž dred wrote:
Heh. Zanimljivo.
(vilica do poda i suza u oku zbog ograničenog budžeta).
Pa ja mislim da onaj ko je kupio ovo kućište davne 2005-e da do dan danas nije imao potrebu da kupi novo kućište, tako da i skupe stvari nekad mogu predstavljati vrhunsko low-budžet rješenje. DDR3 Dual xeon konfiguracije stare 4-5 godina su dan danas vrhunske mašine i perfektno iskoristive. Skupe Quadro karte sa 10bit i 99% sRGB color outputom i ostalim workstation-exclusive osobinama pa makar bile stare po 6 godina, dan danas su perfektno iskoristive za određene stvari.
evo i još jedan primjer; ljudi kupuju seagate diskove, a 30-50 maraka skuplji HITACHI, HGST i WD diskovi neće crći za godinu-dvije dana, u tom slučaju platiš cijenu za dva diska jer nisi razmišljao dugoročno.
Također imajte na umu da legure i metali od kojih se prave jako jeftina kućišta daleko su manje antistatična i povećavaju rizik sa problemima vezanim za statički elektricitet.
The following user(s) said Thank You: Džadž dred, Elfudin

Corsair Obsidian 750D Kućište - RECENZIJA 4 years 1 month ago #2834

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Sve ja to znam, samo ne vidim kućište kao nešto što vrijedi toliko kada se komponente, teoretski, mogu strpati u plastičnu bocu (namig namig, 100. broj Infa) :)
Možda bi dao toliko da sam baš bogat, ono viška ne znam ni ja koliko hiljada, pa onda hajmo takvo kućište :)
The following user(s) said Thank You: dzaja

Corsair Obsidian 750D Kućište - RECENZIJA 4 years 1 month ago #2836

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
Džadž dred wrote:
Sve ja to znam, samo ne vidim kućište kao nešto što vrijedi toliko kada se komponente, teoretski, mogu strpati u plastičnu bocu (namig namig, 100. broj Infa) :)
Možda bi dao toliko da sam baš bogat, ono viška ne znam ni ja koliko hiljada, pa onda hajmo takvo kućište :)
dobro se sjećam tog izdanja. Zavisi od potrebe sve, moje komponente i mašina nikad nebi mogli adekvatno stati i ohladiti se u takvoj vrsti kućišta. Gdje bi stavio 2 fan kontrolera i 280mm radijator?
Mada ako budem pravio mašinu sa nekom manjom matičnom pločom, stock intel hladnjakom na procesoru i sl, onda sam spreman svašta eksperimentisati.
  • Stranica:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.066 seconds