Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: MAŠINE

MAŠINE 4 years 4 months ago #2374

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
  • Objave: 115
  • Thank you received: 135
mirzet1976 wrote:
Lipo nema šta
biće još dosta mašina koje sam radio samo dok nađem slike.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: mirzet1976

MAŠINE 4 years 2 months ago #2790

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
I zvijer je konačno tu (sa nekim promjenama od originalnog plana - NAŽALOST, ali u suštini to je to) :
Intel Xeon E5 1650v3
edit** 32 GB RAM ECC 2133mhz, CRUCIAL (brend je crucial a prozviđač je MICRON)
edit** Corsair Obsidian 750D kućište i Scythe Kaze Master i NZXT SENTRY LX fan kontroleri (najlogičnija i estetski najbolja kombinacija koju sam mogao smisliti)
edit** ENERMAX PLATIMAX 1350W (nju testiram i provjeravam da bi je bezbjedno blagovremeno ugradio u sistem, u međuvremenu koristim tj trenutno. CM 850 Silent Pro)
Asus X99-E WS (Gradio sam mašine sa x79 i x99 čipsetima, ali ovo je jednostavno NAJZAJEBANIJA I NAJBOLJA matična ploča koju sam ikad u životu vidio i koristio, najnapredniji UEFI i kontrola, support, validacija i kompatibilnost sa svim mogućim komadima hardvera za profesionalni rad, da ne govorim kako je sistem postao u pogrešnoj DIMM konfiguraciji)
ASUS GTX 980 Strix SLI
2x Samsung 850 PRO ssd (Raid0)
1x Samsung 850 PRO (storage)
Sa Enermax Platimax napojnoj sam imao problema, to ako riješim onda ona ide unutra kao što je prvenstveno i trebala, do sada nikakvih nisam problema ima sa CM 850 Silent Pro napojnom u ovoj konfiguraciji.

70% je završeno otprilike, još se moram pozabaviti nekim estetskim stvarima, kao i osvjetljenjem, jer plan je bio UV / BLUE LED da bude u odnosu 50/50, malo će biti problematično pošto se UV svjetlost potpuno drukčije ponaša od regularne plave "obojene" svjetlosti.

The following user(s) said Thank You: mirzet1976, Elfudin

MAŠINE 4 years 2 months ago #2792

• mirzet1976
  • mirzet1976's Avatar
  • Senior Member
  • Objave: 67
  • Thank you received: 40
Šta reči preljepo
The following user(s) said Thank You: dzaja

MAŠINE 4 years 2 months ago #2797

• alsai
  • alsai's Avatar
Koristim laptop HP Compaq Presario CQ58-347SG, konfiguracija je: Intel Core i3-2328M 2x 2.20GHz, RAM: 6GB, 320GB HDD, DVD+/-RW DL, Intel HD Graphics 3000 (IGP), Display: 15.6". Za moje potrebe vise nego dovoljno, mozda bi hard disk mogao biti malo veci ali zato posluzi externi za licne podatke i mirna Bosna.

Svidja mi se to kuciste dzaja, koliko te kostala ta masina ukupno?

MAŠINE 4 years 2 months ago #2798

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
alsai wrote:
Koristim laptop HP Compaq Presario CQ58-347SG, konfiguracija je: Intel Core i3-2328M 2x 2.20GHz, RAM: 6GB, 320GB HDD, DVD+/-RW DL, Intel HD Graphics 3000 (IGP), Display: 15.6". Za moje potrebe vise nego dovoljno, mozda bi hard disk mogao biti malo veci ali zato posluzi externi za licne podatke i mirna Bosna.

U taj laptop stavš samo još fin SSD disk i vrh vrhova.
Što se cijene tiče, teško mogu reći tačnu cijenu jer proces planiranja i nalaženja svih komponenti je trajao 8-12 mjeseci.
Negdje oko 7 hiljada maraka vjerovatno i više mašina objektivno vrijedi, što naravno ne znači da sam ja plaćao punu maloprodajnu cijenu za komponente. Snalazio sam se i dovijao na razne načine, kako šta, gdje i na koji način jeftinije dobaviti.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

MAŠINE 4 years 2 months ago #2800

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
dzaja wrote:
alsai wrote:

U taj laptop stavš samo još fin SSD disk i vrh vrhova.
Što se cijene tiče, teško mogu reći tačnu cijenu jer proces planiranja i nalaženja svih komponenti je trajao 8-12 mjeseci.
Negdje oko 7 hiljada maraka vjerovatno i više mašina objektivno vrijedi, što naravno ne znači da sam ja plaćao punu maloprodajnu cijenu za komponente. Snalazio sam se i dovijao na razne načine, kako šta, gdje i na koji način jeftinije dobaviti.

Jest, SDD je zakon pogotovo za laptope duze baterija traje i manje se grije jerbo SSD nema pokretnih djelova.
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The following user(s) said Thank You: Džadž dred

MAŠINE 4 years 2 months ago #2803

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
malo rađeno na osvjetljenju, da dobijem taj FREEZE blue efekat.

kao što vidite još dosta posla oko kablova kako sam savljao nova LED rješenja (plava LED traka se nalazi tik pored SSDova desno, samo sam zamaskirao taj izvor svjetlosti.)

The following user(s) said Thank You: Džadž dred, mirzet1976, Elfudin

MAŠINE 4 years 2 months ago #2815

• Zyon
  • Zyon's Avatar
Fenomenalno, super extra, vrijedi tog novca sto si ulozio svaka cast.... :woohoo: :cheer:

MAŠINE 4 years 13 sati ago #3066

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
X99 Raiden UPDATE:

1. orijentacija donjih ventilatora je sada intake hladnog zraka, što dosta pomaže grafičkim kartama i pozitivnom zračnom pritisku unutar kućišta.
2.Exhaust je sada gore u pull konfiguraciji na radijatoru vodenog hlađenja za CPU.
3.Tu je u 2.5 WD RED 1TB
4. Grafičke karte na max loadu 56-58 stepeni uz nekoliko trikova koje neću otkrivati, 7 stepeni niže nego do sada.
5. Matična ploča je aktivno hlađena hyperx ram coolerima, koji su dodatno pomjereni na heatsinkove tako da stvaraju pravo aktivno hlađenje matične ploče.
6. PCI-e power kablovi u potpunosti premješteni i propisno svezani unutar kućišta bez provlačenja nazad, bolje izgleda, daleko bolji airflow i manji stres na kablove.
7. Instaliran mobo speaker, ne mogu zamisliti PC bez "beep" signala prilikom paljenja, također to je osnova svih osnova za brz i adekvatan troubleshooting.

The following user(s) said Thank You: Džadž dred, mirzet1976, Elfudin
Time to create page: 0.075 seconds