Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: MAŠINE

MAŠINE 5 years 8 months ago #2236

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
  • Objave: 115
  • Thank you received: 135
Adnan wrote:
U mene laptop Toshiba C670. Meni je do sad odlično služio. :cheer: Ne koristim ga u zadnje vrijeme puno za igre, iako sam svega na njemu igr'o. Koristim za Sony Vegas, Photoshop, AE i za još neke programe. Imam i kompjuter koji nije nešto posebno, a prvo moram uzet usisivač i malo ga usisat, pa ću onda sliku postavit. :lol:

Hardware se nikada i nikako NE SMIJE ČISTITI USISIVAČEM, samo nabijaš statički elektricitet te potencijalno rizikuješ moguće oštećenje. Nije učestalo ali se itekako dešava da zbog usisavanja mašina dolazi do nepravilnog rada ili kvara komponenti.
računar čisti kompresorom za zrak, ako ga nemaš odnesi računar na prvu benzinsku pumpu i ispuši ga kompresorom.
Koristi antistatičku podlogu (nije must have) i antistatičku narukvicu (must have) kada rukama uzimaš komponente te radiš na istim. Ne košta puno ali je dobra prevencija.

Metalna štipaljka se kači na uzemljen metalni predmet (može i kućište). Ukoliko ne možeš nabaviti isto, probaću ti u sarajevu naći jednu pa ti poslati poštom.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Džadž dred, Adnan, Elfudin

MAŠINE 5 years 8 months ago #2237

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
Paul Denton wrote:
Bijesna mašina B)

Athlon x2 2,7 ghz
2 gb ram
HD 4850 1 GB
Win XP

Nema mi druge nego graditi novu,ovaj put nažalost s intel konfiguracijom.
Zašto nažalost sa intel konfiguracijom, nemoj mi reći da si jedan od onih koji govore da je AMD bolji od intela B)

MAŠINE 5 years 8 months ago #2239

• Paul Denton
  • Paul Denton's Avatar
dzaja wrote:
Paul Denton wrote:
Bijesna mašina B)

Athlon x2 2,7 ghz
2 gb ram
HD 4850 1 GB
Win XP

Zašto nažalost sa intel konfiguracijom, nemoj mi reći da si jedan od onih koji govore da je AMD bolji od intela B)

Ne volim Intel,razloge ovdje ne bih pominjao,ali je sad jednostavno suludo gradit igracu AMD masinu osim ako ne ides na APU,s obzirom na to da i I3 dere najjace AMD procesore u vecini igara sa duplo manje potrosnje el. en.Bulldozer arhitektura je smece,ko zna hoce li se AMD ikad oporaviti.

MAŠINE 5 years 8 months ago #2240

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
Paul Denton wrote:
dzaja wrote:
Paul Denton wrote:
Bijesna mašina B)

Athlon x2 2,7 ghz
2 gb ram
HD 4850 1 GB
Win XP

Ne volim Intel,razloge ovdje ne bih pominjao,ali je sad jednostavno suludo gradit igracu AMD masinu osim ako ne ides na APU,s obzirom na to da i I3 dere najjace AMD procesore u vecini igara sa duplo manje potrosnje el. en.Bulldozer arhitektura je smece,ko zna hoce li se AMD ikad oporaviti.

Ma i to sve što kažeš, a opet se griju ko rerna, da ne govorim o izboru ploča sa amd socketima.
Pa hoće ako im iz guzice dođe u glavu, jer bratbratu priča amd vs. intel je sad u poptuno drugoj sferi nego ona amd(ati) vs nvidia.

MAŠINE 5 years 8 months ago #2297

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Mislim da sam negdje davno pročitao savjet da se čisti usisivačem, možda u PCPlayu :D

MAŠINE 5 years 8 months ago #2304

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
Džadž dred wrote:
Mislim da sam negdje davno pročitao savjet da se čisti usisivačem, možda u PCPlayu :D
koji užas jebote haahahahhaha :ohmy: :ohmy: :ohmy:

MAŠINE 5 years 8 months ago #2309

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • ISTQB Certified Tester
  • Objave: 622
  • Thank you received: 304
Kakav usisivac rizicno previse, cito sam da imaju posebni usisivaci za te svrhe mada je kompresovani zrak bolje i sigurnije rijesenje, a i jeftinije.
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.

MAŠINE 5 years 8 months ago #2322

• Adnan
  • Adnan's Avatar
  • Premium Member
  • Objave: 124
  • Thank you received: 76
dzaja wrote:
Adnan wrote:
U mene laptop Toshiba C670. Meni je do sad odlično služio. :cheer: Ne koristim ga u zadnje vrijeme puno za igre, iako sam svega na njemu igr'o. Koristim za Sony Vegas, Photoshop, AE i za još neke programe. Imam i kompjuter koji nije nešto posebno, a prvo moram uzet usisivač i malo ga usisat, pa ću onda sliku postavit. :lol:

Hardware se nikada i nikako NE SMIJE ČISTITI USISIVAČEM, samo nabijaš statički elektricitet te potencijalno rizikuješ moguće oštećenje. Nije učestalo ali se itekako dešava da zbog usisavanja mašina dolazi do nepravilnog rada ili kvara komponenti.
računar čisti kompresorom za zrak, ako ga nemaš odnesi računar na prvu benzinsku pumpu i ispuši ga kompresorom.
Koristi antistatičku podlogu (nije must have) i antistatičku narukvicu (must have) kada rukama uzimaš komponente te radiš na istim. Ne košta puno ali je dobra prevencija.

Metalna štipaljka se kači na uzemljen metalni predmet (može i kućište). Ukoliko ne možeš nabaviti isto, probaću ti u sarajevu naći jednu pa ti poslati poštom.

Hahaha, šalio sam se. Obrišem ga krpom, neću ga toliko zapostavit da moram usisivačem čistit. :lol:

EDIT:
Al' hvala na savjetu, nisam znao da se ne smije usisivačem (iako ne vjerujem da bi ikad do toga došlo :P ). Inače, tastaturu čistim usisivačem, to nam nastavnik u osnovnoj govorio, tako se izvuku mrve, mravi i šta je već zapelo u tastaturi. :lol:

MAŠINE 5 years 8 months ago #2337

• dzaja
  • dzaja's Avatar
  • Premium Member
  • PCMASTERRACE
Ja tastaturu kad čistim sve tipke povadim i onda odradim, drukčije jedva da može, usisivačem sam jednom povuko tipku pa sam morao roviti po prašini u onoj kesi da nađem tipku.
The following user(s) said Thank You: Paul Denton, Elfudin

MAŠINE 5 years 8 months ago #2339

• Adnan
  • Adnan's Avatar
  • Premium Member
  • Objave: 124
  • Thank you received: 76
dzaja wrote:
usisivačem sam jednom povuko tipku pa sam morao roviti po prašini u onoj kesi da nađem tipku.

HAHAHAHAAHAHAHAHA :lol:
Time to create page: 0.104 seconds