Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka.

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 7 months ago #3419

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Tango & Cash (1989)
Zaželio se malo old-school akcije i kad sam shvatio da ovaj film u kojem glume dvije takve face kao što su Stallone i Russell nisam ranije gledao, nije bilo dileme da se to mora odgledat po hitnoj proceduri. Film o dvojici najboljih policajaca LA-a koji se međusobno ne simpatišu, jedan je uvijek uglađen i u Armani odijelu (Tango) a drugi je njegova sušta suprotnost (Cash). Kada im šef mafijaške organizacije smjesti ubojstvo i pošalje ih u zatvor, moraju se udružiti kako bi oprali svoja imena. Film je baš za razbibrigu i opuštanje. Akcija, forsirani humor, jaki glumci i arkadna muzika... šta još poželjeti od filma iz 80-tih.
8

The Fugitive (1993)
Čudim se da mi je ovaj film toliko dugo izmicao obzirom koliko volim trilere koji se bave potjerama. The Fugitive sam otkrio jer je bio na prvom mjestu mnogih "manhunt movies" lista što je po meni neodgovarajuće jer bi prva mjesta na takvim listama trebala biti rezervisana za filmove tipa "Surviving the Game" ili "Hard Target" u kojima se ljudi love s ciljem da se ubiju dok je ovdje ipak u pitanju potjera s ciljem da se pošteno uhapsi (pa da se onda ubije smrtonosnom injekcijom :silly:).

H. Ford glumi doktora kojem ubiju ženu a njemu smjeste i osude ga na smrtnu kaznu. Međutim, u zatvoreničkom autobusu nastane pobuna i naš dobri doktor se nađe na slobodi sa ogromnom potjerom na leđima koju predvodi karizmatični FBI agent (Tommy Lee Jones). Vrhunski triler, napet od prvog do zadnjeg minuta.
8,5

Hard Target (1993)
Ne znam više ni sam koje mi je ovo gledanje Hard Targeta, jedan od najboljih manhunt filmova iako me ovaj put nije toliko oduševio kao nekad dok sam ga gledao kao klinac. Ko voli malo dobre stare akcije i Van Dammea ovo ne smije propustit.
6,5

Deadly Pursuit (1988)
Još jedan manhunt film. FBI agent uz pomoć lokalnog vodiča lovi masovnog ubojicu kojem je zadnji trag otkriven negdje u sjeverno-američkoj divljini. Zanimljiv film, dva čovjeka suprotnog stila življenja (jedan gradski tip koji mrzi prirodu, a drugi "divljak" koji želi da živi što dalje od ljudi) moraju surađivat zajedno da bi preživljeli negostoljubivu divljinu i na vrijeme uhvatili ubojicu.
7,5

Mad Max: Fury Road (2015)
Priča je čisti klišej ali zato high-octane akcija drži adrenalin podignutim tokom čitavog trajanja filma. Iako su prethodni Mad Max filmovi bili dosta sporijeg tempa i više po mom ukusu, ovaj, iako se u mnogo čemu razlikuje, je je dalje pravi Mad Max film i dostojan je tog imena. Post-apokaliptične pustare Australije CHECK, hrpa ludih likova CHECK, hrpa još luđih likova CHECK, borbe nabudženim vozilima CHECK... Hardy rula, Theron rula još više, akcija rula, muzika rula, ma sve rula. Ako gledamo čisto akcijski segment ovo je jedan od najboljih filmova godine.
9
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 7 months ago #3422

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Gledo sve osim Dead Pursuita. Mad Max mi se poprilično sviđa, ali imam utisak da je film osakaćen kako bi se istakla Furiosa. To zapravo nije Mad Max film. Također, scena u kojoj se Max vraća iz mraka nakon pokolja u močvari je besmislena. Ta znali smo da će ostati živ, a nije baš da su nas vezali za taj lik...

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 7 months ago #3456

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Casshern (2004)
Budućnost, nakon pedesetogodišnjeg rata između Europe i Istočne federacije koji je završio pobjedom Istočnjaka, svijet je ostao u postapokaliptičnom stanju. U Zoni 7, koja je mjesto radnje, izbija pobunjenička kriza. Za to vrijeme, Dr. Azumi radi na neo-ćelijama pomoću kojih bi se trebao moći proizvesti bilo koji ljudski organ i možda čak oživjeti i mrtve...

Film koji istovremeno i volim i mrzim. Svidilo mi se dosta stvari, veoma zanimljiva radnja, film koji nas navodi na razmišljanje o ljudskoj prirodi i budućnosti, film jedinstvenog stila i umjetničkog izražaja. Međutim, nisu mi se svidjele pojedine rupe u radnji i na momente ona standardna anime preseravanja koja sam uvijek mrzio u Japanskim igrama i filmovima. Ipak, sve u svemu poseban film koji vrijedi pogledati.
7,5

Goemon (2009)
Počeo je kao japanska verzija Robin Hooda o Goemonu - kralju lopova koji krade od bogatih i daje siromašnim ali nastavio se kao prava samurajska priča o borbi za moć i osveti.

Zanimljiva je radnja, dobri su glumci, CGI efekti su vrhunski (kao u 300), akcija je solidna, međutim film sebe ne doživljava ozbiljno i teško mi je probavit japanska pretjerivanja kada čovjek skoči 50m u zrak, kada trči brzo kao gepard ili kada izbjegava metke kao da su strijele... I ovako je dobar i zabavan film ali šteta zbog potencijala jer mogao je biti epski samurajski film kojem bih se iznova vraćao međutim ostat će kao jednokratna zabava.
7,5

Star Trek III: The Search for Spock (1984)
Dobar Star Trek film, nije na nivou fenomenalnog The Wrath of Khana ali nije ništa lošiji od The Motion Picturea. Iako kao i prethodnici ima smiješne specijalne efekte a i Klingonci su prikazani krajnje neubjedljivo ali ono najvažnije - radnja drži vodu, a glumci su kao i uvijek prva liga.
7

AVP: Alien vs. Predator (2004)
Veoma mi se svidio film. Inače sam ljubitelj oba serijala i bilo je zanimljivo vidjet na šta će ličit ovo sjedinjenje ali obe strane su ispoštovane koliko je bilo moguće, film je zabavan i uzbudljiv, iako ne pretjerano dubok što naravno nismo ni očekivali. Malo ozbiljnija zamjerka može biti što nisu postigli nikakav horror ugođaj jer je sve bilo podređeno isključivo akciji. Glumci su solidni ali likovi su im očekivano bez veze, ipak su vanzemaljci ovdje glavne zvijezde. Btw, dosta mi je bila cool "veza" između ljudske heroine i predatora.
6,5

Aliens vs Predator: Requiem (2007)
Promjena redatelja je donijela jedino novi setting, mističnu piramidu ispod antarktičkog leda je zamijenio generični američki gradić, a inače nepamtljive likove su zamijenili još generičniji. Ali barem je ostalo sve isto. Mislim da je prvi AVP bio sasvim dovoljan, ali eto kome to nije bilo dovoljno ni Requiem nije loš.
6
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The following user(s) said Thank You: Džadž dred, Bijeli-Plašt, Elfudin

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 7 months ago #3457

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Meni su se baš svidjeli Klingonci, baš su cool bili u onom brodu sa onom zvjerčicom pored nogu komandira :)

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 7 months ago #3459

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Džadž dred wrote:
Meni su se baš svidjeli Klingonci, baš su cool bili u onom brodu sa onom zvjerčicom pored nogu komandira :)
Meni nekako djeluju nestvarno u tom filmu, ali to je subjektivan doživljaj.

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 6 months ago #3460

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Konacno sam se nakanio da odgledam Terminatora 3 i 4, treci dio mi se vise dopao zbog Arnolda glavonje naravski - 8/10, dok cetvorka mi je nako ko neki malo iznad prosjeka akciona pucacina 6/10
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
The following user(s) said Thank You: Asko

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 6 months ago #3461

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Treći dio je meni super, dobra je marisana između Arnolda i one žene :D

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 6 months ago #3466

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Asko wrote:

Star Trek III: The Search for Spock (1984)
Dobar Star Trek film, nije na nivou fenomenalnog The Wrath of Khana ali nije ništa lošiji od The Motion Picturea. Iako kao i prethodnici ima smiješne specijalne efekte a i Klingonci su prikazani krajnje neubjedljivo ali ono najvažnije - radnja drži vodu, a glumci su kao i uvijek prva liga.
7

Odgledaj i Undiscovered Country, zadnji (ako se dobro sjećam) film od izvorne postave. Donekle nategnut zbrkom na brodu, koja odvlači pozornost nepotrebno od glavne radnje. Naravno, prije toga je i Journey Home i (ako se ponovo dobro sjećam) još jedan u serijalu, ali Undiscovered Country napominjem zbog veoma dobro protkane teme koja se odražava u radnji, ali i u samom naslovu. Obožavam kada naslov uhvati uspije prenijeti trunku srži cijele priče.
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The following user(s) said Thank You: Džadž dred, Elfudin

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 6 months ago #3468

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Ja sam zaredao da ogledam sve Kirkove Star Trek filmove, stigao sam do 3. dijela za sada. Kako obaveze dopuštaju :)

S druge strane, stigao sam odgledati The Visit onog Šalamajana ili kako se već zove. Ovo je zapravo vrlo dobar horor triler, onako Hičkokovski, uz jako zanimljive uloge, posebno dječaka koji je odglumio fantastično. Film je skroz interesantan, pa preporučujem gledanje; djeca dolaze kod djeda i nene da materi naprave vremena da se pozabavi privatnim životom i svojim ljubavnikom. Trebaju nekoliko dana provesti na selu i pri tome otkrivaju niz čudnih stvari. Ocjena: 7/10.

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 6 months ago #3469

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Bijeli-Plašt wrote:
Odgledaj i Undiscovered Country, zadnji (ako se dobro sjećam) film od izvorne postave. Donekle nategnut zbrkom na brodu, koja odvlači pozornost nepotrebno od glavne radnje. Naravno, prije toga je i Journey Home i (ako se ponovo dobro sjećam) još jedan u serijalu, ali Undiscovered Country napominjem zbog veoma dobro protkane teme koja se odražava u radnji, ali i u samom naslovu. Obožavam kada naslov uhvati uspije prenijeti trunku srži cijele priče.
Idem po redu, odgledao prva tri i sada je na redu The Voyage Home a Undiscovered Country je posljednji film u toj, nazovimo je, hexalogiji. Sva tri filma su dobra, međutim jedino mi je dvica (Wrath of Khan) pravi filmčina a nekako se ne mogu oteti dojmu da bi prvi (Motion Picture) i treći film (Search for Spock) u serijalu bi bolje prošli kao kvalitetne epizode u seriji (ne mora to biti 45-tominutna epizoda, može i iz dva dijela) nego ovako kao zasebni filmovi jer mi nisu toliko bogati radnjom za film.
Time to create page: 0.146 seconds