Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka.

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 11 months ago #3166

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Elfudin wrote:
Priest, Distopijska akciona fantastika, nindza svestenici u borbi protiv vampira - zabavno za odgledat, mada predviljivo sa dosta kliseiziranim likovima. 7/10

BloodRayne, Damphirka Rayne u borbi protiv svog vampirskog babuke, malo shega film ali ga se pogeldat, dosta (poprilicno ofirne) akcije & some bewbz :silly: 6/10

Slažem se za Bloodrayne, zabavan film :D Preporučujem i ja da se to pogleda, ima par momenata za oplakat, kao što su scene sa Meat Loafom. Mada, ne bih ga stavio u topic s najboljim filmovima, što jes jes :)
Priest sam isto odgledao davno, ocjena spot on.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 11 months ago #3177

• mirzet1976
  • mirzet1976's Avatar
  • Senior Member
  • Objave: 67
  • Thank you received: 40
Underworld , vampiri i vukodlaci u borbi. Ima dva ili tri dijela. Svidio mi se odgledao sve sva puta

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 11 months ago #3240

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Stargate: The Ark of Truth (2008)
The Ark of Truth nije stand-alone film nego je svojevrsni sequel na seriju Stargate: SG1 koji stavlja tačku na "i" kada je u pitanju priča o Orijima. Nakon serije me malo kopkalo što su ostavili nerazrješenih pitanja ali eto s ovim filmo su savršeno zaokružili. Sviđa mi se što nisu izmišljali toplu vodu i ovo izgleda kao kvalitetna dupla epizoda samo ovaj put u filmskom formatu. Obavezno štivo za sve koji su odgledali SG1 seriju.
7,5

Stargate: Continuum (2008)
Posljednje poglavlje SG1 serijala koje stavlja tačku na Ba'alovu, odnosno Goa'uldsku priču. Baš kao i prethodni sequel (The Ark of Truth) i Continuum je veoma dobro napravljen film koji je ispoštovao sve ono što smo voljeli u seriji. Poseban bonus je što je okosnica radnje tematika putovanja kroz vrijeme, nešto što mi je oduvijek bilo posebno zanimljivo.
7

Stargate (1994)
Nevjerovatno, ali ovaj film mi je čak bolji i od fenomenalne SG1 serije i njenih pratećih filmova. Savršeno mi je "sjeo", uključujući druge glumce (Kurt Russell očekivano najviše rula) a specijalni efekti i druge dizajnerske odluke su mi također bolje ovdje iako je ovaj film osjetno stariji. Zanimljiv, spektakularan, zabavan, uzbudljiv od početka do kraja... jednostavno puni paket.
9,5
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 11 months ago #3259

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Prošle sedmice odgledah film "Infini".

Šta reći - ocjena na IMDB prosječna, pa bi stoga mogla odbiti većinu ljudi. Radi se o SF hororu u kojem se tim specijalaca teleportira na udaljenu svemirsku rudarsku koloniju da istraži potencijalnu biološku katastrofu. Zbog nekakvog vremenskog pomaka, dan na koloniji je minut-dva na Zemlji. Nema te minut, a vratiš se ko da si prošao sito i rešeto :cheer:

E, sad, da naglasim - s razlogom sam Infini stavio u topic koji se zove "Najbolji filmovi koje ste gledali". Ja sam čitav film od sat i 50 minuta odgledao otvorenih usta, ubaljen ko retard. Likovi i gluma odvaljuju, sve je puno interesantnih detalja, a i priča je isto tako neobična. Nisam znao da se ovakvi filmovi i dalje snimaju (Infini je iz ove godine). Najbolje od svega je to što je film sve bolji kako odmiče. Što bi se reklo, it keeps delivering :)

Pogledajte prvom prilikom, 10/10.
BTW, ne gledajte trailere, previše spoilaju i navode na pogrešan zaključak o temi filma - znate već kako ide to sa marketingom. Također, film je odlično snimljen i očigledno je nečiji passion projekat.

The following user(s) said Thank You: Asko, Serious NERD, Elfudin

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 10 months ago #3330

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Saw serijal (2004-2010)

Genijalan serijal. Zaista remek djelo koje bi svako trebao odgledati barem jednom u životu. Znači, Saw serijal se sastoji od 7 dijelova koji su svi povezani u toj mjeri da imaš osjećaj da su snimljeni iste godine, vidi se da su odmah na počeku imali viziju šta žele i svaki film iz serijala je planski snimljen i svaki dio otkriva nešto novo. A što je najbolje u svemu tome je što serijal ne pada na kvaliteti sa novim nastavcima nego su svi podjednako odlični. Priča je nevjerovano duboka, kvalitetno ispričana, na momente sa iznenađujućim preokretima, i prenosi važnu poruku gledateljima.

Dijalozi su odlično napisani (pogotovo kada se Jigsaw s TV-a obraća "testnom subjektu" ili naracije na kraju epizode praćene legendarnom theme song). Zagonetke (zamke) su veoma kreativne i uvijek u skladu sa grijehovima zbog kojih je dotična osoba dovedena na testiranje. John Kramer (Jigsaw) sebe ne smatra serijskim ubojicom, dapače on mrzi ubojice i sve one koji ne cijene ljudski život. Sve "žrtve" imaju poštenu šansu da prežive ukoliko imaju jaku želju za životom, a oni koji prežive su preporođeni. Nove su i bolje osobe i većina njih je zahvalna Jigsawu na tome.

Ja inače veoma imerzivno doživljavam sve filmove i teško mi pada kada glavni junaci pogibaju u filmovima ali u Saw-u zaista nisam osjećao nikako žaljenje kada neki važan lik (i meni dobar lik) pogine. Jednostavno mi je priča i cjelokupan doživljaj filma, te razmišljanje o njegovim porukama toliko okupiralo da su mi sudbine likova ne toliko važne a, na kraju krajeva, u potpunosti zaslužuju to što ih je snašlo. Zapravo jedino sam bio tužan kada je John Kramer ubijen, možda ironično da žalim za "serijskim ubojicom" koji je odgovoran za patnje tolikog broja ljudi, ali on je toliko jaka ličnost i ne pamtim da me je neki lik iz filma (ili igre) toliko impresionirao. Legenda, a njihovo životno djelo nastavlja živjeti i nakon njih. Glumački kadar iako se ne sastoji od nekih velikih imena (većinu sam tu prvi put vidio) su maestralno odradili posao a, naravno, Tobin Bell sa ulogom karijere dominira. Sve ostalo u Saw filmovima je na najvišem mogućem nivou, i režija i muzička podloga i cjelokupna atmosfera.

Najviše sam se iživcirao kada sam vidio ocjene na imdb-u gdje, em što niti jedan dio nema ocjenu preko 8 (a i to je premalo) em svaki novi dio ima nižu ocjenu od prethodnika pa bi neupućeni dobili pogrešnu pretpostavku da su novi nastavci lošiji i da su snimani samo iz komercijalnih razloga a ne ciljano. Svi dijelovi su važni i međusobno su povezani i bilo koji dio da izbaciš iz serijala bi ostavilo rupu u priči i serijal ne bi bio ovako savršen. Također, druga stvar koja me nervira je što mnogi Saw posmatraju kroz prizmu užasavajućih mučenja po kojima je serijal poznat. Te scene su samo da na taj način dopru do gledatelja i prenesu poruku o vrijednosti života, one nisu svrha serijala nego popratna pojava. I ja sam mislio da je Saw samo "obični" horrorčić koji samo želi da privuče gledatelje scenama torture i zbog toga sam ovoliko dugo odugovlačio sa gledanjem ovog dragulja ali me je srećom prijatelj (koji je odgledao sve dijelove Saw-a po 5 puta svaki) nagovorio i zahvaljujem mu se na tome.
10
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 10 months ago #3332

• tux
  • tux's Avatar
  • New Member
  • Objave: 8
  • Thank you received: 17
Martyrs

Kao i većina horora počinje pričom o djevojčici koja uspjeva pobjeći od ljudi koji su je mučili. Završava u domu za maloljetnike. Od doživljenih trauma
gubi sposobnost govora. U domu se sprijatelji sa drugom zlostavljanom djevojčicom iz doma. 15 godina kasnije u novinama prepoznaje svoje otmičare i zajedno sa prijateljicom kreće u osvetu...

Preporuka svima kojima su dosadili klasični horori.

Ocjena: 9
The following user(s) said Thank You: Asko

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 9 months ago #3346

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Ah, Hobit i njegovi nastavci. Uspio sam odgledati sve u posljednjih nekoliko dana, sa razumnim pauzama između njih. I.... :huh:

Mislim da bi bilo bolje da Jackson uložio napor da od Silmariliona napravi nekakvu triologiju, ili čak pentologiju. U Quenti Silmaril ima dosta, dosta (možda i previše) materijala, mada je on isprsijecan prirodom narativa. Narativ je daleko jednostavnii i usmjereniji u Hobitu, ali materijala, rekao bih, nema ni za dva cjelometražna filma, kamoli njih tri. I s time, u sva tri filma ima dosta scena koje su jednostavno preduge, zaista preduge. Koreografije borbe ili bijega, ili bilo čega, jednostavno su zatrpane nepotrebnim potezima.

Tu je naravno i problem povezivanja Hobita (knjižice od dvjestotinjak stranica, namjerene mahom za djecu koja tek počinju čitati samostalno) sa Gospodarom prstenova (knjigom od hiljadu i petsto stranica, namijenjene za -- ako vam je vjerovati da takvo nešto postoji -- zrele tinejdžere). Sam Tolkien je dosta toga "prepravio" iz Hobita u Gospodaru prstenova, kako bi pomirio stariju verziju svog svijeta sa onom koju je predstavio u Prstenovima.

I na kraju, ponovo ostaje problem LoTR-a u kome je glavni lik antipatičan, a sporedni likovi oko njega pri završetku filma postaju ljubimci publike. Dobro za neki film koji potencira antiheroja. Ali, po riječima Michaela Moorcocka: "Antiheroji, u stvari, ne postoje."
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 9 months ago #3347

• White hat
  • White hat's Avatar
  • Senior Member
  • Objave: 70
  • Thank you received: 36
Evo čisto da predložim neki film jer u zadnje vrijeme forum kao da je mrtav ali ljeto, odmori,obaveze itd.... ;)
U zadnje vrijeme sam gledao filmove pa mi je se jedan svidio a zove se:
The Purge: Anarchy :lol:
Radnja u filmu:U svijetu budućnosti ljudi žive mirno, bez kriminala i stresa. Jednom godišnje, tijekom 12-satnog perioda, Vlada dozvoljava pročišćenje kada je svima dopušteno počiniti bilo kakav zločin, bez obzira koliko god strašan bio.

Većina stanovništva taj se dan sakrije i zatvori u svojim kućama ili skloništima čekajući da krvoločni pripadnici društva zadovolje svoje potrebe. Kada se mladom paru pokvari automobil na putu prema njihovom domu i zaklonu, oni će se naći lice u lice s pomahnitalim sugrađanima koji su željni krvi….

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 9 months ago #3355

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
Arn: The Knight Templar (2007)
Skandinavski epski film o Arnu - vitezu templaru. Film počinje u nordijskom snijegu, priča priču o njegovom životu, zabranjenoj ljubavi, borbi za krunu njegovog prijatelja... a završava na vrelom pijesku Svete zemlje - u odbrani Jerusalema od Saladina i njegove vojske.

Nemam riječi kojima bih ocijenio izvrsnost filma u svim aspektima. Za razliku od zapadnjakčih filmove ove tematike koji se samo fokusiraju na akciju i tu žele postići neki wow-spektakl a sve to još i zamuljaju debelim slojem CGI-a, Skandinavci su stavili akcenat više na likove i dramu nego na sirovu borbu a pri tome su na mnogo realističniji način prikazali srednjovjekovni život, nošnju, građevine pa i samu borbu. Jedan od boljih medieval filmova koje sam pogledao, nisam znao da skandinavska kinematografija ovo ima u sebi.
9

Arn: The Kingdom at Road's End (2008)
Arn je originalno bio zamišljen da bude jedan film ali kad su shvatili da će biti predugačak (khm LotR 3 khm) odlučili su da ga podijele na dva dijela, zato i ne čudi što se The Kingdom at Road's End direktno nastavlja na Knight Templara a i fantastičan je kao i prethodnik uostalom. Nakon dosta godina provednih u Svetoj Zemlji Arn se konačno vraća u svoju domovinu sa namjerom da ostatak života provede u miru sa svojom porodicom. Međutim, dočeka ga zamršena politička situacija na ivici rata sa Dancima, tako da će naš junak još jednom morat isukat mač i prolit krv u želji da donese dugo očekivani mir.
8,5

Dragon Blade (2015)
Epski spektakl na kineski način. Kažu da je inspirisan istinitim događajima što mi ne izgleda previše vjerovatno ali to i nije previše bitno ako je film kao takav dobar a Dragon Blade je više nego dobar. Radnja prati Huo Ana - komandanta elitne skupine zaštitnika puta svile koji se sukobljavaju sa Rimskim tiraninom koji želi da to područje stavi pod svoju kontrolu. Huo Anu će se u borbi pridružiti i protjerani rimski general i njegova skupina legionara. Negdje sam pročitao da je ovo najskuplji kineski film i to se zaista osjeti jer je sve na najvišem nivou, od sjajne koreografije akcije, spektakularnih masovnih bitaka, CGI-ja pa do vrhunskih glumaca predvođenih legendarnim Jackie Chanom (kojeg sigurno nikad niste gledali u ovako ozbiljnom izdanju) i još nekim jakim hollywoodskim imenima poput Johna Cusacka ili Adriena Brody-ja.
8

Fury (2014)
Film za World of Tanks ljubitelje. Zanimljiv prikaz WWII iz perspektive jednog tenka i njegove petočlane posade koja se našla iza neprijateljskih linija. Akcije i ratne drame ne nedostaje, dobri glumci, ko voli ratne filmove vrijedi pogledati iako nije ništa posebno izvan toga.
7

Chappie (2015)
Bliska budućnost, da bi bi stali u kraj kriminalu koji je skroz zavladao u JAR policija uvodi robotsku postrojbu. Čovjek koji je dizajnirao te robote na "svoju ruku" radi na specijalnoj vještačkoj inteligenciji koju implementira u jednog robota koji je namijenjen uništenju i tako nastaje Chappie - prvi robot koji ima osjećaje, međutim robot završava u rukama kriminalaca koji ga žele obučiti da za njih obavlja prljave poslove... Volim SF-ove a ovaj je nekako poseban, scene sa Chappijem su plaho simpatične, akcija je izvrsna, cool mjuza, film obiluje zabavom. Inače, Neill Blomkamp ima osjećaj da SF film učini posebno uvjerljivim, iako Chappie nije ni približno kao njegov District 9 nego je više kao mješanac Districta 9 i Elysiuma. Doduše, stiče se utisak da je Blomkamp zagrizao prevelik zalogaj ovdje i pao pod teretom vlastite ambicioznosti pa tako druga polovina filma nije na nivou prve i nekako se doima malo sfušerenom, kao da mu je ponestalo ideja. Ali sve u svemu mora mu se odati priznanje, Chappie je ipak jedan od boljih SF-ova zadnjih godina. Molim se za nastavak.
9
The following user(s) said Thank You: Džadž dred

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 3 years 9 months ago #3358

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Svaka čast na opisima. Drugu polovicu Chappieja sam shvatio kao namjerni trashy omaž filmovima poput prvog Robocopa. Kultnih scena za izvoz :D
Time to create page: 0.130 seconds