Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka.

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 4 years 4 months ago #2947

• Adnan
  • Adnan's Avatar
  • Premium Member
  • Objave: 124
  • Thank you received: 76
Evo da se i ja malo reklamiram. :lol:
Ovo su moji omiljeni horrori:
:side:
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Asko, Džadž dred

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 4 years 4 months ago #2950

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Svaka čast :cheer:

E, sad, odgledao sam onaj Gravity i moram reći da mi je to jedan grozan film, jedan od najgorih ikad. Toliko je grozan da sam iza njega morao opet odgledati Odiseju u svemiru 2001 da sperem gorak ukus. Ne bih preporučio nikome Gravity - u filmu nema ničega. Simbolika je popaljena iz Odiseje ionako. 0/10

Odgledao sam i Mekonahijev Interstellar - dobar film, napet, ali nepopravljivo oštećen plagiranjem Odiseje u svemiru. Ne znam šta su se odjednom nakačili na Clarkea. Ipak, mnogo bolja zabava od Gravityja. 7/10

I konačno sam odgledao i Star Trek: Wrath of Khan - odlična reputacija ovog filma je zaslužena. Ne samo da se radi o vrhunskom Star Trek djelu, nego je i objektivno riječ o odlično snimljenom i uzbudljivom SF filmu, punom impresivnih scena brodova, stanica i šarenog svemira, kao i dobre glume. 10/10

Od horora preporučujem jedan film koji je mnogima prošao ispod radara - Devour sa Jensenom Acklesom (Supernatural) u glavnoj ulozi. Radi se o vrlo inteligentnom filmu koji postaje sve bolji i zanimljiviji kako odmiče (ne obazirite se na retardiran sažetak na IMDB - film nije o tome). Film tjera na razmišljanje i krasi ga, hajde da tako kažem bez spoilanja, svježa perspektiva na inače ispranu tematiku. Osim dobre radnje, ima odličnu glumu (sa Jensenom glumi i njegov otac, pa je "gluma" i prestvarna) i sjajno je režiran. Jedan poen oduzimam zbog toga što su mu po mom mišljenju scene nasilja prekratke (možda nekom drugom bude taman). 9/10
The following user(s) said Thank You: Asko, Adnan

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 4 years 4 months ago #2951

• Adnan
  • Adnan's Avatar
  • Premium Member
  • Objave: 124
  • Thank you received: 76
Eh taj horror ću pogledat - čudi me otkud' je toliko nepoznat, ako je dobar. :D

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 4 years 4 months ago #2954

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Suptilno vuče na prokršćansku stranu, što je ovih godina nepopularno u Holivudu.
The following user(s) said Thank You: Adnan

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 4 years 3 months ago #3046

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
E, odgledao sam Automata. Odličan film, preporuke svim ljubiteljima SF-a, robota i dubokih egzistencijalnih tema. Detaljnije je to dobro opisao Asko.
Ocjena procjena: 8/10

Plus: radnja, roboti, gluma Antonia Banderasa
Minus: gluma onog lika iz serija Praksa

Hoću nastavak :)
The following user(s) said Thank You: Asko

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 4 years 3 months ago #3058

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Punisher, malo kliseizirana radanja, undercover drotu bogatas ubije porodicu pa se ovaj odluci osvetiti, gledljivo u svrhu razonode, dosta solidne akcija 7/10

Chronicles of Riddick, akcijska naucna fantastika, nako nije lose za odgledat 8/10

Riddick, nastavak meni licno manje zanimljiv od prvog dijela, ali da se pogledat 6/10
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 4 years 3 months ago #3062

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Elfudin wrote:
Chronicles of Riddick, akcijska naucna fantastika, nako nije lose za odgledat 8/10

Riddick, nastavak meni licno manje zanimljiv od prvog dijela, ali da se pogledat 6/10
Nadam se da nisi preskočio Pitch Black (2000) koji je u stvari prvi dio.
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 4 years 3 months ago #3103

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Da ne kažete da sam se ulijenio:

The Woman in Black (2012)
Vrijeme radnje je početak 20. st. i prati mladog advokata koji odlazi u zabačeno selo pokraj Londona da bi procijenio vrijednost vile čiji su vlasnici nedavno preminuli. Odmah po dolasku osjeti veliku napetost kod lokalaca te saznaje da se mračno zlo vezuje za kuću, odnosno da tu obitava "žena u crnom" koja ubija djecu. Kako je horror žanr ispucao sve asove iz rukava i već odavno nisam pogledao nešto novo u tom žanru, tako da sam se navikao zadovoljavat i sa onim koji solidno primjene već sto puta viđene trikove kao što je ovdje slučaj. Sviđa mi se vrijeme i lokacija radnje, fino je i atmosferično i pogodno za jedan horror, priča je smislena a gluma poprilično uvjerljiva. Par puta sam se malo i trznuo, tako da sve u svemu sasvim pristojan film.
7

As Above, So Below (2014)
Skupina istraživača zalazi u katakombe ispod Pariza u potrazi da legendarnim alhemičarskim artefaktom i ne znajući šta ih dole čeka. Možda mislite da već unaprijed znate daljni slijed radnje i da ste već nešto slično gledali, međutim prevarit ćete se. Film je pravo osvježenje u moru neinovatinih horrora, iako je ovaj prvu trećinu triler u stilu knjiga Dana Browna, druga trećina je misterija u kojoj se počinju dešavati neobjašnjive stvari, a posljednja trećina je već pravi horror. Zanimljiv, fino napisan, dobro odglumljen i još bolje snimljen. Vrijedi istaći da je ovo found-footage film (gdje likovi uzmu kameru i film je ustvari kao "video dnevnik"), ali kako je ovo dobro urađeno to je nevjerovatno. Inače nisam ljubitelj tog podžanra i da sam znao da je sniman u toj tehnici sigurno bih ga preskočio i samim time napravio veliku grešku. Found footage način snimanja je samo još više pojačao imerzivnost i atmosferu (nije za klaustrofobične osobe), u tolikoj mjeri da uopće nisam imao osjećaj da gledam igrani film nego nešto uživo :cheer:. Listajući prethodne filmove Johna Dowdlea se primjeti da ima neki svoj stil i nudi nešto novo i drugačije. Morat ću odgledat još koje njegovo djelo (npr. "Devil" se odmah javlja kao prvi izbor).
8

Star Trek: The Motion Picture (1979)
Obzirom da je rađen po kultnoj seriji od prvog Star Trek filma sam imao ogromna očekivanja, međutim nakon gledanja sam ostao blago razočaran. Iako je radnja standardna StarTrekovska, inteligentno zamišljena, zaintrigira vas odmah na početku i onda oduševi epilogom, glumci su također prva liga (Leonarda Nimoy kao Spock i William Shatner kao Kirk su fantastični, ne znam koji mi se više sviđa). Međutim nije sve tako ružičasto, film je slow-paced što obično volim ali ovdje imam osjećaj da fali radnje, ovo je sve moglo stati u jednu dobru epizodu serije i mislim da se ne bi puno izgubilo. Također ko nije gledao seriju neće se povezati s likovima i univerzumom jer ovaj film nije onako kao Abramsovi Star Trek-ovi rađen od nule, već je ovo i zamišljeno da se gleda nakon serije tako da nisu gubili vrijeme na upoznavanje s likovima i univerzumom već su se odmah bacili na glavnu radnju što po meni nije dobra ideja ali ajd nije to nešto što bih im puno zamjerio. Međutim jedna je stvar preko koje nikako ne mogu preći - specijalni efekti koji su krajnje zastarjeli i baš "bodu u oči". Ne bih rekao da je to problem starosti filma jer ako je originalni Star Wars koji je par godina stariji i koji je pri tome rađen sa mnogo nižim budžetom mogao imati onako izvrsne efekte i dizajn i još uvijek ne pokazuje bore onda je i Star Trek to mogao i trebao bolje uraditi. Solidan SF svakako, međutim Star Trek zaslužuje najbolje. Nadam se da će naredni film iz serijala - Wrath of Khan popraviti utisak.
7

Avengers: Age of Ultron (2015)
Fan sam Marvelovih uradaka, a Avengersi su svojevrsni njihov all-star film. Fascinantno je kako toliko najrazličitijih heroja utrpaju u jedan film i da pri tome to sve djeluje skladno. High-octane akcija od prve do zadnje minute bez trunke predaha, cool likovi, zanimljiv antagonist, humor... ma jednom riječju tona zabave.
8

Star Trek II: The Wrath of Khan (1982)
Prvi Star Trek film me i nije baš oduševio ali, za razliku od njega, The Wrath of Khan je sve ono što očekujete od dobrog Star Trek filma: mnogo zanimljivija i obimnija radnja, prava Star Trekovska atmosfera u duhu serije, Khan kao veoma upečatljiv antagonist, a Nimoya i Shatnera ne moram ni spominjat jer su savršeni kao i uvijek... Još vrijedi napomenuti da je, za razliku od prethodnika, dobro odolio zubu vremena. Preporuka.
9,5
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The following user(s) said Thank You: Džadž dred, Elfudin

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 4 years 2 months ago #3140

• Serious NERD
  • Serious NERD's Avatar
  • Elite Member
  • Objave: 212
  • Thank you received: 201
Čitav film, preporučujem da pogledate :

Također preporučujem i kngsman, to je meni jedan od boljih akcionih filmova u zadnje vrijeme.
The following user(s) said Thank You: Džadž dred, Elfudin

Najbolji filmovi koje ste gledali-preporuka. 4 years 2 months ago #3156

• Elfudin
  • Elfudin's Avatar
  • Platinum Member
  • Microsoft Certified Professional
  • Objave: 615
  • Thank you received: 296
Priest, Distopijska akciona fantastika, nindza svestenici u borbi protiv vampira - zabavno za odgledat, mada predviljivo sa dosta kliseiziranim likovima. 7/10

BloodRayne, Damphirka Rayne u borbi protiv svog vampirskog babuke, malo shega film ali ga se pogeldat, dosta (poprilicno ofirne) akcije & some bewbz :silly: 6/10
In war, victory. In peace, vigilance. In death, sacrifice.
Time to create page: 0.180 seconds