Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Najave filmova i serija

Najave filmova i serija 4 years 3 months ago #2600

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
U ovoj temi bismo mogli stavljati trailere ili objavljivati najave za nove filmove i serije. Na to me potakla nevjerovatnu vijest da se planira snimiti serija po serijalu knjiga Točak vremena (vjerujem da će i Bijeli-Plašt aminat ovoj ideji :cheer:). Više informacija još uvijek nema ali na netu je već osvanuo neki vid pilot epizode (inače prolog iz prve knjige Zjenica svijeta) u kojem dominira Billy Zane (koji bi valjda trebao biti i producent serije):

(napomena: video je isprekidan nekim reklamama, tako da nemojte se iznenadit kao ja :lol: samo ih skipujte kada naletite na njih)

Vidi se da ne raspolažu velikim budžetom (pogotovo su efekti upitne kvalitete) ali je barem sve vjerodostojno po knjizi, glumci su dobri... meni se ovo gleda i nadam se da neće stati na pilotu nego da će izaći kompletna sezona pa i više.
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt, Elfudin

Najave filmova i serija 4 years 3 months ago #2601

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Što se tiče budžeta, piloti su uvijek skromni, pošto ih često financira jedan čovjek bez podrške studija, tako da pilot ne mora nužno predstavljati krajnji ishod i izgled serije. Sad, koliko se dobra serija može napraviti od Točka vremena? :dry: Teško mi je reći. Igra prestolja je dobro ispala, no pri klesanju iz izvornog materijala su odrubljeni likovi, dosta mitologije/povijesti/predanja te dvadeset ostalih stvari, a usporedno s Točkom vremena, Pjesma leda i vatre je dosta "jednostavan" proizvod za obradu iz teksta na slike na malom ekranu.

Također, Pjesma leda i vatre će imati sedam dijelova na kraju, dok Točak vremena ima između dvanaest i osamnaest (nekoliko knjiga je predstavljeno u dva ili više svezaka), tako da bismo seriju mogli pratiti preko deset godina. :whistle:

Elem, vjetar puše duž Kičme svijeta, preko kairhijenske ravnice i na zapad, ka Aritskom oceanu... a mi ćemo, nadam se, pratiti taj vjetar.
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The following user(s) said Thank You: Asko

Najave filmova i serija 4 years 3 months ago #2605

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
Nažalost džabe sam se nahajpo :(, današnje informacije govore da ovi koji su napravili taj "pilot" uopće nemaju ni autorska prava za seriju. Jordanova žena kaže da su autorska prava prodana Universalu i da je onaj pilot valjda nekakva zajebancija. Pa ne možeš se sa ovako ozbiljnim stvarima zajebavat :evil:.

Ajd ako ništa barem se "opipaje" puls gledateljstva pa možda neko i odradi to. Po meni ako bi serija nekad i nastala ona ne bi bila kao Game of Thrones, nego više tipa Legend of the Seeker (koji je također nastao po epic-fantasy serijalu knjiga The Sword of Truth) također dosta dobra serija ko voli ovaj žanr.
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The following user(s) said Thank You: Bijeli-Plašt

Najave filmova i serija 4 years 3 months ago #2613

• Bijeli-Plašt
  • Bijeli-Plašt's Avatar
  • Platinum Member
  • Nino, btw
  • Objave: 440
  • Thank you received: 397
Nažalost, što se tiče američke produkcije, uspiješne serije određuju epizodni format. Pošto je GoT u satnom terminu (sa tri promidžbene stanke, dakako), bio tako uspješan, i ostale serije moraju pratiti takav, ili sličan, predložak.

GoT je sada postao kao WoW u svijetu TV serija; da bi nešto neko napravio, mora čekati da ovaj umre, ili da napravi seriju koja će ga ubiti, ako se razumijemo. :whistle:

Što se tiče fantastike, kad smo već oko nje, Hobit triologija, bila dobra ili ne, me je ujela za srce. Logično razmišljajući, Quenta Silmarilion bi trebala biti sljedeći izlet u Srednju zemlju, kao (pred)nastavak Gospodara prstenova. Sada, vjerujem, istrošila se spremnost ili voljnost produkcije takve ekranizacije -- zarad, a to moram reći, drugorazrednog materija u vidu Hobita.

E sad, budući da se radnja Quenta Silmariliona odvija u razmaku od par hiljada godina, za razliku od Gospodareve jedne, format TV serije bi joj daleko više pristajao. Middle Earth: The First Age, e to bi bila serija. Od Proljeća Arde do Rata Bijesnih i rušenja Belerijanda u more, sa svim slavnim prizorima: uništavanjem Dvaju drveta, Feanorovim govorom u Prstenu moći, pred Valarima ("A zar moj neprijatelj nije od vašeg roda?"); Bijegom Noldora u Srednju zemlju, prvim uzdizanjem Mjeseca, a potom i Sunca; dolaskom ljudi; Bitke iznenadnog plamena i Nebrojenih suza.
Magic: The Gathering -- Red/Black;
Shadow Era -- Templar Allies;
Hearthstone -- Control Warrior;
to je sve što morate znati.
The following user(s) said Thank You: Asko, Elfudin
Time to create page: 0.075 seconds