Main menu
Welcome, Guest
Username: Password: Secret Key Remember me

TOPIC: Found Footage filmovi

Found Footage filmovi 4 years 1 month ago #2865

• Adnan
  • Adnan's Avatar
  • Premium Member
  • Objave: 124
  • Thank you received: 76
Film koji sam skoro pogledao Grave Encounters (2011). Predobar horror film, posebno će se svidjeti onima koji su igrali Outlast. :P Planiram pogledati i drugi dio. :lol:
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Elfudin

Found Footage filmovi 4 years 1 month ago #2873

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 534
  • Thank you received: 258
Agreed! Ali je strašniji od drugog dijela, mada je drugi dobar isto.

Found Footage filmovi 4 years 1 month ago #2876

• Fujitsu
  • Fujitsu's Avatar
Adnan wrote:
Film koji sam skoro pogledao Grave Encounters (2011). Predobar horror film, posebno će se svidjeti onima koji su igrali Outlast. :P Planiram pogledati i drugi dio. :lol:

Gledao, predobar. Drugi dio onako, predlažem i ova dva horrora :)

Found Footage filmovi 4 years 1 month ago #2877

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Ne vide se slike, koji su?

Found Footage filmovi 4 years 1 month ago #2886

• Adnan
  • Adnan's Avatar
  • Premium Member
Džadž dred wrote:
Ne vide se slike, koji su?

Descent i The Descent: Part 2. :)

P.S. Hvala na preporuci, pogledat ću ih. :lol:

Found Footage filmovi 4 years 1 month ago #2889

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
Auuu klasici, odlični filmovi po svakom aspektu. Od režisera Neila Marshalla i Dog Soldiers treba svako odgledati, samo što je to za thread o klasičnim filmovima, a ne found footage.

Found Footage filmovi 4 years 1 month ago #2895

• Fujitsu
  • Fujitsu's Avatar
My bad kasno sam vidio koji je thread :)

Found Footage filmovi 4 years 3 weeks ago #2971

• Asko
  • Asko's Avatar
  • Platinum Member
  • Objave: 332
  • Thank you received: 332
As Above, So Below (2014)
Skupina istraživača zalazi u katakobme ispod Pariza u potrazi da legendarnim alhemičarskim artefaktom i ne znajući šta ih dole čeka. Možda mislite da već unaprijed znate daljni slijed radnje i da ste već nešto slično gledali, međutim prevarit ćete se. Film je pravo osvježenje u moru neinovatinih horrora, iako je ovaj prvu trećinu triler u stilu knjiga Dana Browna, druga trećina je misterija u kojoj se počinju dešavati neobjašnjive stvari, a posljednja trećina je već pravi horror. Zanimljiv, fino napisan, dobro odglumljen i još bolje snimljen. Vrijedi istaći da je ovo found-footage film, ali kako je ovo dobro urađeno to je nevjerovatno. Inače nisam ljubitelj tog podžanra i da sam znao da je sniman u toj tehnici sigurno bih ga preskočio i samim time napravio veliku grešku. Found footage način snimanja je samo još više pojačao imerzivnost i atmosferu (nije za klaustrofobične osobe :)), u tolikoj mjeri da uopće nisam imao osjećaj da gledam igrani film nego nešto uživo :). Listajući prethodne filmove Johna Dowdlea se primjeti da ima neki svoj stil i nudi nešto novo i drugačije. Morat ću odgledat još koje njegovo djelo (npr. "Devil" se odmah javlja kao prvi izbor).
8
"Too bad that all the people who know how to run the country are busy driving taxi cabs and cutting hair."
The following user(s) said Thank You: Adnan, Elfudin

Found Footage filmovi 4 years 3 weeks ago #2972

• Adnan
  • Adnan's Avatar
  • Premium Member
Asko wrote:
As Above, So Below (2014)
Skupina istraživača zalazi u katakobme ispod Pariza u potrazi da legendarnim alhemičarskim artefaktom i ne znajući šta ih dole čeka. Možda mislite da već unaprijed znate daljni slijed radnje i da ste već nešto slično gledali, međutim prevarit ćete se. Film je pravo osvježenje u moru neinovatinih horrora, iako je ovaj prvu trećinu triler u stilu knjiga Dana Browna, druga trećina je misterija u kojoj se počinju dešavati neobjašnjive stvari, a posljednja trećina je već pravi horror. Zanimljiv, fino napisan, dobro odglumljen i još bolje snimljen. Vrijedi istaći da je ovo found-footage film, ali kako je ovo dobro urađeno to je nevjerovatno. Inače nisam ljubitelj tog podžanra i da sam znao da je sniman u toj tehnici sigurno bih ga preskočio i samim time napravio veliku grešku. Found footage način snimanja je samo još više pojačao imerzivnost i atmosferu (nije za klaustrofobične osobe :)), u tolikoj mjeri da uopće nisam imao osjećaj da gledam igrani film nego nešto uživo :). Listajući prethodne filmove Johna Dowdlea se primjeti da ima neki svoj stil i nudi nešto novo i drugačije. Morat ću odgledat još koje njegovo djelo (npr. "Devil" se odmah javlja kao prvi izbor).
8

Hvala puno što si osvježio ovu temu. :D Baš sam tražio da pogledam neki found footage, pa ću taj čekirat. :D

Found Footage filmovi 4 years 3 weeks ago #2984

• Džadž dred
  • Džadž dred's Avatar
  • Platinum Member
As Above je i meni odličan bio, slažem se sa ocjenom 8 potpuno, čista zabava. Inače, iako je found footage, uspjeli su ga snimiti tako da se sve lijepo vidi.
Time to create page: 0.541 seconds